گاهی خانم‌ها به آرایشگر می‌گویند آن‌ها را طوری آرایش کنند که جوان‌تر به نظر برسند. امروزه بسیاری از افراد دوست دارند در عین سادگی جوان و شاداب به نظر برسند. اگرچه پیر شدن اجتناب‌ناپذیر است اما اعتماد به نفس را کم کرده , باعث می‌شود تصور کنیم در مقایسه با بقیه کم توان‌تر هستیم.

برای اینکه جوان‌تر به نظر برسید باید چشم‌هایتان بدرخشد و پوستتان شل نباشد. در این بخش به اشتباهاتی که خانم‌ها در آرایش دارند و آن‌ها را پیرتر نشان می‌دهد اشاره می‌کنیم.

در ادامه‌ی مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های زیبایی و آرایشی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای خواندن مطالب بیش‌تر به سایه چشم دودی برای همه رنگ چشم‌ و ۱۰ نکته برای آرایش گونه‌ها مراجعه کنید.

۳ اشتباه در آرایش که شما را پیرتر نشان می‌دهد

۱- چشم را زیاد آرایش کردن

استفاده از سایه و خط چشم تیره و سنگین علاوه بر این که شما را پیرتر نشان می‌دهد خطوط ریز اطراف چشم را نیز برجسته‌تر می‌کند. به جای خط چشم ضخیم، خط چشم باریکی بر خط مژه‌ها بکشید. از کشیدن خط چشم ضخیم برای درشت کردن چشم خودداری کنید و از سایه‌های روشن با رنگ‌های خنثی استفاده کنید و در آخر مژه‌های بالایی را ریمل بزنید.

۲-  اشتباه آرایش کردن گونه‌ها

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که گونه‌های خود را سرخ می‌کنند؟ یکی از اشتباهات بزرگی که خانم‌ها انجام می‌دهند استفاده از رژگونه سنگین و تیره و به کار بردن آن در جای نامناسب است. به علاوه سرخ نشان دادن گونه‌ها در صورتی که از رنگ نامناسب استفاده شود، باعث بیشتر نشان دادن لکه‌ها وخطوط صورت می‌شود. اگر رژگونه را خیلی پایین بکشید سن شما کمی پیرتر به نظر می‌رسد. اگر همه‌ی آرایش‌تان خوب باشد ولی رژگونه را در جای نامناسب و از رنگ نامناسب استفاده کنید آرایش‌تان بد به نظر می‌رسد. برس رژگونه را به سمت بالای گونه بکشید و آنقدر آن را روی گونه بکشید که رنگ آن طبیعی شود.

۳- استفاده زیاد از رنگ مات

آیا تا به حال کسی دیده‌اید که کرم مات زیاد استفاده کرده باشد؟ کرم‌های سنگین و مات پوست را پیرتر نشان می‌دهد و باعث می‌شود پوست خشک و بی‌روح به نظر برسد. واضح است که گذاشتن لایه ضخیم از کرم پودر و پن کیک پوست را پیرتر نشان می دهد. زیرا اگر پوستتان را با لایه‌های فراوان کانسیلر و کرم پودر و پنکیک خفه کنید تنها باعث خواهد شد که توجه بیش‌تری به نقاط دارای مشکل در پوستتان جلب شود. به جای این کار یک لایه نازک کرم پودر بزنید یا فقط مرطوب کننده و پنکیک استفاده کنید. برای این که پوست‌تان مرطوب بماند باید از کرم‌های مناسب استفاده کنید همچنین استفاده از تثبیت کننده‌ها برای ثابت نگه داشتن آرایش در مدت طولانی، شما را پیرتر نشان می‌دهد.

منبع: About

کانال تلگرام تخفیفان