یکی از مهم‌ترین تصمیمات برای هر کسی انتخاب فرد مناسب برای ازدواج است. شما باید با آگاهی این تصمیم را بگیرید و اجازه ندهید احساسات شما را کور کنند و نباید ویژگی‌های بد را نادیده بگیرید. در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که به شما برای اطمینان از انتخاب درست کمک می‌کنند.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای مطالعه مطالب بیش‌تر  به ۹ سوال که پیش از ازدواج باید به آن‌ها جواب بدهید و ۱۰ عادت کوچک مرد ایده‌آل برای ازدواج با شما مراجعه کنید.

۱- در همسران به دنبال چه ویژگی‌هایی هستید؟

باید فهرستی از ویژ‌گی‌هایی که همسرتان «باید» داشته باشد تهیه کنید اما این ویژگی‌ها نباید فقط شامل نکات سطحی مانند رنگ مو و قد باشند. به شخصیت، ویژگی‌های فردی و نکات مهمی که باید به طور مشترک داشته باشید مانند شباهت‌های فرهنگی و مذهبی فکر کنید. ویژگی‌های مشترک مناسب مانند هوش، صداقت، شوخ، سختکوشی، ثبات و به خوبی ارتباط برقرار کردن را در نظر بگیرید. برخی معتقد هستند باید حداقل بعضی از علایقتان مشترک باشد. به طور کلی باید بتوانید به خوبی با آن فرد در همه چیز ارتباط برقرار کنید.

۲- آیا رفتار یا نقص شخصیتی جدی دارد که رابطه را دچار مشکل کند؟

در اینجا منظور رفتارهایی است که باعث شکست ازدواج می‌شوند برای مثال اعتیاد، سوءاستفاده احساسی یا جسمی، بیماری‌های روحی درمان نشده. این حرف به این معنا نیست که این افراد لیاقت عشق را ندارند بلکه داشتن رابطه‌ی موفق و سالم با آن‌ها چالش بزرگی است. باید به خودتان، شادی خود و فرزندان آینده‌تان که با یک فرد مشکل‌دار خواهید داشت فکر کنید.

۳- صرفنظر از وضعیت رابطه‌تان، به چیزهایی که در زندگی می‌خواهید توجه می‌کنید؟

شما باید در زندگی‌تان از چیزهای زیادی مثل کار، دوستی، سرگرمی‌ها و هر چیز دیگری لذت ببرید زیرا این کارها شما را برای زندگی مشترک آماده می‌کنند. هنگامی که از زندگی لذت می‌برید و حال خوبی دارید بهتر می‌توانید برای انتخاب شریک زندگی تصمیم بگیرید. به علاوه شما کسی را برای پذیرفتن مسئولیت شاد کردن‌تان انتخاب نمی‌کنید. اگر فقط برای رهایی از احساس تنهایی تصمیمی بگیرید ممکن است این تصمیم درست نباشد.

۴- آیا قبلا روابط زیادی داشته‌اید؟

هنگامی که با فردی آشنا می‌شوید می‌توانید متوجه شوید آیا می‌خواهید زمان بیش‌تری با او وقت بگذرانید یا نه. همچنین آشنایی با افراد مختلف باعث می‌شود بفهمید چه شخصیتی برای شما مناسب است. اگر ملاقات با فردی باعث اضطراب و پریشانی شما می‌شود شاید آن فرد را دوست ندارید پس بهتر است رابطه را قطع کنید. بهتر است تنها باشید تا اینکه با افرادی در ارتباط باشید که دوست ندارید و یک رابطه‌ی ناخوشایند داشته باشید که به دلیل انتخاب شخص نادرست منجر به طلاق شود.

۵- آیا در مشکلات توافق می‌کنید؟

این گزینه بخش جدایی‌ناپذیر هر رابطه‌ی موفقی است. آماده باشید که پس از ازدواج به جای «من» به «ما» فکر کنید. باید در درون خود حس کنید برای ازدواج و ما شدن آماده هستید و این ویژگی را در فرد مقابل هم ببینید. نباید احساس کنید به دلیل ازدواج چیزهایی مهم‌تری را از دست می‌دهید بلکه از پیدا کردن شریک زندگی باید حس خوبی داشته باشید.

مهم‌تر از همه شما باید مطمئن باشید می‌توانید روی این فرد در هر شرایطی حساب کنید. نباید با کسی باشید که فکر می‌کنید از شما حمایت نمی‌کند. اگر مطمئن باشد هر وقت به کمک نیاز دارید آن فرد در کنار شما است پس فرد مناسبی انتخاب کرده‌اید. اگر این ۵ سوال را از خود بپرسید و از پاسخ‌ها احساس خوبی داشته باشید پس «همسر مناسب» خود را پیدا کرده‌اید.

منبع: About

کانال تلگرام تخفیفان