همه‌ی ما می‌دانیم که برخورد فیزیکی و زد و خورد، بی‌احترامی و توهین است. توهین‌های فیزیکی و سوء استفاده‌ی فیزیکی قابل لمس و درک هستند. اما در مورد سوءاستفاده و تجاوز عاطفی چه اطلاعاتی داریم؟ توهین فیزیکی خود منجر به مشکلات عاطفی می‌شود که اکثر ما از آن بی‌اطلاع هستیم. تجاوز عاطفی بسیار خطرناک‌تر از نوع فیزیکی آن است. اگر شما در رابطه با اطرافیانتان حس می‌کنید از لحاظ عاطفی مورد توهین و بی‌احترامی واقع شده‌اید، باید هوشیار باشید و به دنبال نشانه‌ها بگردید تا اگر نیاز است خود را از یک رابطه‌ی خطرناک نجات دهید. در این مطلب از بخش روابط و خانواده مجله تخفیفان با نشانه‌هایی از این که شما مورد تجاوز عاطفی قرار گرفته‌اید آشنا می‌شویم.

شما عزیزان می‌توانید سری هم به وبسایت اصلی تخفیفان بزنید و از آخرین تخفیفان‌های ما خبردار شوید.

نشانه‌هایی از بی‌احترامی و توهین عاطفی۱- به نگرانی‌های شما اهمیت داده نمی‌شود.

وقتی با همسر یا نامزدتان درد و دل می‌کنید، حس می‌کنید که به حرف‌های شما گوش نمی‌دهد و به آنها توجهی ندارد. شما احساس می‌کنید مورد توجه قرار نگرفته‌اید و ناامید می‌شوید و تصمیم می‌گیرید دیگر در مورد روحیاتتان صحبت نکنید.

۲- شک و تردید بیش از حد.

اوایل رابطه از این که طرف مقابل نگران این باشد که کجا هستید با چه کسی هستید خوشحال شوید و با خود بگویید او به من اهمیت می‌دهد. اما اگر این نگرانی‌های طرف مقابل بیش از حد شود، شما را آزار خواهد داد و کم کم تصمیم می‌گیرید تمام ارتباطات خود را قطع کنید تا مبادا طرف مقابل ناراحت شود. در این حالت شما کاری را می‌کنید که دوست ندارید و این در درازمدت می‌تواند خطرناک باشد.

۳- ترس از بیان کردن مشکلات دارید.

به خاطر ترس از این که مبادا نامزدتان را ناراحت کنید، هیچ‌گاه مشکلات را با او در میان نمی‌گذارید، از او گله نمی‌کنید و در مورد رفتارش نظر نمی‌دهید. حتی تمام تلاش خود را می‌کنید که شکل آن چیزی باشید که او دوست دارد و همیشه بی‌عیب و کامل باشبد. بنابراین از بحث کردن نیز می‌ترسید.

۴- نگران و گیج شده‌اید و نمی‌دانید چه کاری درست است.

بعضی اوقات شرایط شما بغرنج می‌شود و سعی در اتمام رابطه دارید اما طرف مقابل با کارهایی شما را علاقه‌مند به بازگشت می‌کند. برای مدت زمانی همه چیز خوب است ولی بعد از مدتی باز احساس ناراحتی می‌کنید و علاقه‌ای به ادامه‌ی رابطه ندارید. ذهن شما گیج‌می‌شود و نمی‌تواند تصمیم بگیرد ایا این رابطه درست است یا خیر.

همه‌ی رابطه‌ها این‌گونه نیستند و کم نیستند رابطه‌هایی که طرفین یکدیگر را درک می‌کنند و به عقاید و احساسات یکدیگر احترام می‌گذارند، برای بهتر شدن رابطه تلاش می‌کنند و بدون دروغ سعی می‌کنند برای یکدیگر بهترین باشند. اگر ۴ عامل گفته شده در این مطلب را در رابطه‌ی خود مشاهده می‌کنید بهتر است یک تجدید نظر در ادامه‌ی کار داشته باشید و یا با یک دوان‌شناس یا مشاور، در این مورد صحبت کنید. فراموش نکنید رابطه‌ای بهترین رابطه است که در آن به شما احترام گذاشته شود و احساسات شما درک شود و شما به راحتی بتوانید احساسات خود را در آن بیان کنید.

منبع: About

کانال تلگرام تخفیفان