خندیدن یکی از زیباترین حالت‌های انسان‌هاست که در کنار انتقال انرژی مثبت به اطرافیان، برای خود فرد نیز بسیار مفید است. در این مطلب از بخش گوناگون مجله تخفیفان با چند حقیقت جالب در مورد خنده آشنا می‌شویم.

اگر می‌خواهید لحظاتی سراسر شاد را در کنار خانواده داشته باشید، تئاترهای خنده‌دار بخش تئاتر و هنر تخفیفان را از دست ندهید.

۹ واقعیت عجیب درباره افراد خندان که هیچ‌گاه نمی‌دانستید

۱- خنده جزو اولین رفتارهای انسانی ماست.

حقایق جالب در مورد خنده

محققان معتقدند انسان‌های اولیه قبل از اختراع زبان از خنده برای برقراری ارتباط استفاده می‌کرده‌اند. جالب است بدانید یک نوزاد ۱۷ روزه هم می‌تواند بخندد. حتی نوزادان کر و لال نیز توانایی خندیدن دارند.

۲- ارتباط کمی بین خندیدن و جوک و شوخی وجود دارد.

حقایق جالب در مورد خنده

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که ۱۰ درصد خنده‌های ما بر اثر جوک و شوخی است در حالی که خندیدن ارتباط نزدیکی با در جمع بودن دارد و به نوعی بین افراد جمع فراگیر می‌شود.

۳- میمون‌ها و موش‌ها هم می‌خندند.

حقایق جالب در مورد خنده

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد میمون‌ها و موش‌ها هم در پاسخ به برخی محرک‌ها می‌خندند. خنده‌ی موش‌ها نوعی صدای متفاوت است که آنها با دهان خود ادا می‌کنند.

۴- زوج‌هایی که با هم می‌خندند، ارتباط قوی‌تری دارند.

حقایق جالب در مورد خنده

زوج‌هایی که در کنار یکدیگر به راحتی می‌خندن و حتی وقتی در مورد یکدیگر صحبت می‌کنند، خندیدن را فراموش نمی‌کنند، وفادار بوده و ارتباط محکم‌تری خواهند داشت.

۵- خنده مغز ما را کنترل می‌کند.

حقایق جالب در مورد خنده

وقتی خندیدن کسی را می‌بینید یا صدای خنده‌ی او را می‌شنوید، بی‌اختیار می‌خندید یا تبسم می‌کنید. این یک فرمان مغزی است که شما نمی‌توانید با آن مقابله کنید. عصب‌هایی از مغز که وظیفه‌ی حرکت ماهیچه‌ها برای خندیدن را به عهده دارند، حتی با شنیدن صدای خنده، فعال می‌شوند.

۶- بیش از آن‌چه فکر کنید، کالری می‌سوزاند.

حقایق جالب در مورد خنده

حقیقت جالب این است که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خندیدن در روز، حدود ۴۰ کالری انرژی مصرف می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد جذب اکسیژن بیشتر و افزایش ضربان قلب، دلیل این مصرف انرژی هستند.

۷- طولانی‌ترین استندآپ کمدی جهان.

حقایق جالب در مورد خنده

در ۱۵ آوریل ۲۰۱۵ در سالن نشویل Nashville طولانی‌ترین مراسم استندآپ کمدی با شرکت مشهورترین کمدین‌های جهان به مدت ۲۰۸ ساعت و ۱۶ دقیقه بدون وقفه اجرا شد.

۸- خنده واقعا بر هر درد بی درمان دواست!

حقایق جالب در مورد خنده

تحقیقاتی بر روی سال‌مندان انجام گرفت که نشان می‌داد خندیدن حافظه‌ی آنها را تقویت می‌کند. تحقیقاتی دیگر بر روی افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله نشان داد این عمل گردش خون و عملکرد رگ‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.

۹- حس شوخ‌طبعی، ژنتیکی است

حقایق جالب در مورد خنده

تحقیقی بر روی ۳۰۰ داوطلب در دانشگاه Northwester انجام شد که نشان می‌دهد افرادی که ژن آلل [Allele] کوتاه‌تری دارند، زودتر به وقایع خنده‌دار واکنش نشان می‌دهند و زودتر می‌خندند. تحقیقات زیادی بر روی تاثی ژنتیک بر افسردگی انجام شده بود و این اولین تحقیق انجام گرفته‌ی مرتبط با احساسات مثبت بود. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد به طور کلی افرادی که این ژن در آنها کوتاه‌تر است، احساساتی‌تر هستند و البته در جمع‌هایی با انرژی مثبت، خوشحال‌تر هستند در حالی که افرادی با ژن آلل بلند، نسبت به وقایع احساسی اطراف، بی‌تفاوت‌تر هستند.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان