مطلب امروز مجله تخفیفان در بخش روابط و خانواده کمی تلخ ولی قابل تامل است. هیچ‌گاه از نگاه دور نمی‌توان پیش‌بینی کرد آیا یک رابطه به سرانجام خوب می‌رسد و یا منجر به جدایی می‌شود. اما نشانه‌هایی هستند که با دیدن آنها در زندگی می‌توان کمی نگران بود و برای رفع آنها تلاش کرد تا از احتمال جدایی در زندگی مشترک کاسته شود.

آخرین تخفیفان‌ها را در صفحه اصلی وبسایت تخفیفان ببینید.

۱- پول، پول، پول

اگر در مشکلات مالی به جای این که به دنبال راه حل باشید، یکدیگر را متهم می‌کنید و برای حل مشکل با هم همکاری نمی‌کنید، این نشانه‌ی خطرناکی است. هم‌چنین رعایت نکردن و درک نکردن شرایط اقتصادی نیز نشانه‌ی خوبی نیست.

۲- درآمد بیشتر زن

نتایج تحقیقاتی در دانشگاه تجارت شیکاگو نشان می‌دهد زنانی که درآمدشان از شوهرشان بیشتر است، بیشتر مستعد طلاق هستند. اگر چنین شرایطی دارید و هنوز برای ازدواج اقدام نکرده‌اید می‌توانید این مورد را به عنوان یک زنگ خطر در نظر بگیرید.

۳- والدینی که از هم جدا شده‌اند

اگر والدین یکی از طرفین از هم جدا شده باشند، این مورد می‌تواند خطرناک باشد. اگر والدین شما از هم جدا شده‌اند، می‌توانید برای قبل از شروع زندگی مشترک خودتان از کلاس‌های مشاوره استفاده کنید و تلاش کنید از اشتباهات آنها درس بگیرید.

۴- مشکلات ارتباطات جنسی

رضایت جنسی یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای رضایت کلی از زندگی است. در روابط جنسی خود تلاش کنید هر دو طرف از ارتباط لذت ببرند و راضی باشند.

۵- تفاوت فرهنگی

دو نفر که با دو فرهنگ متفاوت تربیت شده‌اند، در شرایط زندگی با مشکلاتی روبرو خواهند شد. تفاوت برخورد با اتفاقات و مشکلات، و تقاوت در تربیت فرزندان آینده از مشکلاتی است که این زوج‌ها با آن روبرو خواهند بود.

۶- ازدواج زودهنگام

نمی‌توان هیچ سنی را سن حداقل یا حداکثر ازدواج نامید. اما ازدواج در سنین بسیار پایین ممکن است مشکل‌ساز شود. افراد قبل از ازدواج حتما باید به بلوغ فکری و اجتماعی رسیده باشند تا بتوانند زندگی موفقی داشته باشند.

۷- خشونت در دعواها و بحث‌ها

در دعواها و بحث‌های زناشویی نباید نشانی از خشونت و توهین باشد. اختلاف نظر در هر زندگی‌ای طبیعی است اما باید مراقب بود و در این بحث‌ها و اختلاف نظرها احترام طرفین حفظ شود و به قصد خشونت و وارد کردن ضربه‌ی روحی دعوا نکرد.

۸- کینه به دل گرفتن

اگر یکی از طرفین فقط اشتباهات را ببخشد و فراموش نکند، خطرناک است. باید سعی کنید اتفاقات ناگوار زندگی را هرچند تلخ فراموش کنید. فکر کردن به اتفاقت ناگوار گذشته، شما را برای ادامه‌ی زندگی با مشکل روبرو می‌کند.

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان