اگر تا به حال فقط از شکر و خامه برای طعم‌دار کردن قهوه‌ی خود استفاده می‌کردید، بهتر است بدانید نوشیدن قهوه با دارچین، فواید بسیار بیشتری از ترکیبات قبلی دارد. استفاده از دارچین در کنار قهوه برای صرفه‌جویی در مصرف کالری مفید است و بعلاوه به کاهش وزن نیز کمک می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب از بخش غذا و تغذیه مجله تخفیفان به بررسی عوامل مفید نوشیدن قهوه با دارچین می‌پردازیم.

اگر به دنبال یک کافی‌شاپ عالی با قیمت مناسب برای گذراندن اوقات خود هستید، حتما تخفیفان‌های رستوران و کافی شاپ وبسایت تخفیفان را مشاهده کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد خوردن یک قاشق چای‌خوری دارچین در روز، اثر مناسبی بر کاهش قند خون، تریگلیسیرین و کلسترول در افرادی که به دیابت نوع دو مبتلا هستند دارد. اما دارچین برای افراد سالم با قند خون مناسب نیز اثرات مثبتی دارد.

  • دارچین باعث می‌شود خالی شدن معده با سرعت آرام‌تری انجام گیرد که این عمل از افزایش و کاهش ناگهانی قند خون جلوگیری می‌کند و این موارد باعث کاهش اشتهای کاذب می‌شود.
  • این ماده‌ی مفید، به ترشح آنتی‌اکسیدان‌ها کمک می‌کند و درنتیجه سیستم ایمنی بدن را قوی‌تر می‌کند.
  • اثرات مفید دیگر دارچین عبارتند از کاهش غلظت خون، کاهش سفتی در عضلات و مفاصل، مقابله با التهاب در بدن، بهبود سیستم گوارش، افزایش عملکرد مغز و بهبود سیستم خون‌رسانی در رگ‌ها.

نکته‌ی اصلی این‌جاست که همه‌ی ما می‌دانیم شکر به طور قطع برای سلامتی مضر است در حالی که دارچین فواید زیادی خصوصا در مبارزه با قند خون بالا دارد. البته ممکن است برخی افراد طعم دارچین با قهوه را نپسندند اما امتحان کردن یک طعم جدید و مفید در قهوه‌ی صبح‌گاهی، می‌تواند جذاب باشد و حتی به عادت هر روزه‌ی شما تبدیل شود. فراموش نکنید یک قاشق چای‌خوری دارچین به جای شکر یا خامه در کنار قهوه، می‌تواند ۷۰ کالری از کالری روزانه‌ی شما کم کند.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان