جمع و جور کردن وسایل سفر و انتخاب ضروری‌ترین و کمترین وسایل ممکن، مشکل بسیاری افراد قبل از سفر کردن است. بعضی از ما همیشه وسایل بسیار زیادی را برای سفر با خود به همراه می‌بریم در حالی که برخی افراد را می‌بینیم که با یک کوله‌ی سبک و البته پر از وسایل مفید به راحتی سفر می‌کنند. در این مطلب از بخش سفر و گردشگری مجله تخفیفان با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می‌توان به بهترین نحو وسایل سفر را آماده کرد.

اگر قصد سفر دارید حتما سری به تخفیفان‌های مسافرتی وبسایت تخفیفان بزنید.چگونه به بهترین نحو وسایل سفر را آماده کنیم

انتخاب بهترین وسایل و بسته‌بندی آنها به بهترین نحو، بخصوص وقتی با فرزندان خود در حال سفر هستید بسیار مفید است. فرزندان از سن نوزادی تا نوجوانی نیاز دارند که والدین برای آنها وسایل را جمع و جور کنند. در ادامه با لیستی از وسایل ضروری و اساسی برای سفر چه به تنهایی و چه با فرزندان آشنا می‌شویم.

۱- یک لباس اضافه برای هر فرزند

لباس مناسب در سفر هم برای کودکتان و هم برای خود شما بسیار مهم است. حتما یک لباس اضافه هم برای کودکتان داشته باشید تا در مواقع اضطراری مثل کثیفی یا مریضی و غیره با مشکل روبرو نشوید.

۲- مدارک ضروری

چگونه به بهترین نحو وسایل سفر را آماده کنیم

در سفرهای خارجی، پاسپورت و ویزا و در سفرهای داخلی شناسنامه، کارت ملی و دفترچه‌ی بیمه را فراموش نکنید. مدارک را در جایی امن و البته قابل دسترس قرار دهید تا در طول سفر در مواقع ضروری از آنها استفاده کنید. آدرس محل اقامت، مکان‌های گردشگری مقصد، رستوران‌ها و غیره را نیز یادداشت کنید وهمراه داشته باشید.

۳- دارو و وسایل بهداشتی را فراموش نکنید

چگونه به بهترین نحو وسایل سفر را آماده کنیم

داروهای ضروری خود را همراه با داروهای عمومی مثل قرص‌های ضد تهوع، دل‌درد، اسهال و سردرد همراه داشته باشید. بهتر است یک جعبه‌ی کوچک کمک‌های اولیه که باند و چسب زخم و وسایل ضروری دارد نیزهمراه داشته باشید.

۴- تنقلات و لقمه‌های کوچک

همراه خود غذاها و لقمه‌های کوچک و حتی آجیل داشته باشید که برای میان‌وعده‌ها مجبور به توقف و خرید از رستوران‌ها و مغازه‌های بین راهی نشوید. البته بیشتر از مواد خشک استفاده کنید که به راحتی فاسد نشوند.

در ادامه با لیستی از وسایل اضافی آشنا می‌شویم که ممکن است کوله‌بار شما را بیش از حد سنگین کنند.

۱- اسباب‌بازی زیاد

چگونه به بهترین نحو وسایل سفر را آماده کنیم

به کودکتان اجازه دهید یک یا دو اسباب بازی که با آنها راحت‌تر است و البته گران یا پر سر و صدا نیست با خود همراه بیاورد. یک دفتر رنگ‌آمیزی هم می‌تواند کودک شما را در طول سفر سرگرم کند.

۲- کتاب‌های زیاد

قرار نیست در مسافرت دائم کتاب بخوانید پس یک مجله‌ی کوچک یا کتاب کوچک برای شما کافی است. می‌توانید برای سبک‌تر شدن چمدانتان به جای کتاب، تبلت یا کتاب‌خوان همراه خود ببرید. برای تکالیف کودکتان نیز تنها آنهایی که مورد نیاز است را همراه ببرید هر چند می‌دانیم کودکان در سفر و تفریح کمتر به درس و تکالیف فکر می‌کنند!

۳- داروها و نوشیدنی‌های ممنوعه

پس از مشخص شدن مقصد، به قوانین شهر یا کشور جدید توجه کنید و داروها یا نوشیدنی‌های غیر مجاز را همراه خود نبرید که محبور به دور ریختن آنها نشوید.

۴- وسایل بیش از حد برای نوزاد

چگونه به بهترین نحو وسایل سفر را آماده کنیم

کالسکه یا کریر را تنها زمانی که با خودروی شخصی سفر می‌کنید به همراه داشته باشید. این وسایل در هواپیما فقط بار شما را سنگین‌تر می‌کنند.

۵- لپتاپ

در سفر کمتر به کار فکر کنید و نیاز نیست این همراه همیشگی سنگین خود را همراه داشته باشید. به جای آن می‌توانید در مواقع ضروری از یک تبلت سبک استفاده کنید.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان