بعضی رفتارها مانند با صدا خوردن سوپ، آب دهان ریختن در مکان عمومی، با دست غذا خوردن در کشورهایی مانند امریکایی شمالی بی‌ادبی است اما در برخی کشورها قابل‌قبول و حتی گاهی مودبانه است. در این بخش ۹ رفتار نامناسب که در برخی کشورهای می‌توانید به راحتی انجام دهید را نام می‌بریم.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های مسافرتی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای خواندن مطالب بیش‌تر به درس‌هایی که از سفر کردن می‌آموزیم مراجعه کنید.

۹ رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهید

۱- با صدا سوپ خوردن (ژاپن)

slurp
نودل‌ها در ژاپن بسیار بلند هستند و بهترین روش خوردن آ‌ن‌ها این است که بدون خجالت با صدای بلند آن را بخورید. در واقع آرام خوردن نودل در آنجا ممکن است سرآشپز را ناراحت کند چون تصور می‌کند از غذای خود لذت نمی‌برید.

۲- آب دهان ریختن (چین)

۹ رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر زشت نیست

در چین اگر در جای عمومی آب دهان بریزید کسی اخم نمی‌کند اما دولت بعد از اینکه متوجه شد توریست‌های خارجی این رفتار را دوست ندارد تلاش می‌کند این رفتار را در شهروندانش تغییر دهد.

۳- سوال شخصی پرسیدن (ژاپن)

9 رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهیددر برخی کشورها نباید از کسی که به درستی نمی‌شناسید درباره‌ی حقوق یا دلیل ازدواج نکردن‌شان سوال بپرسید حتی اگر تمایل زیادی به دانستن جواب این سوالات داشته باشید (استثنا: در نیویورک‌سیتی می‌توانید راجب مبلغ اجاره بپرسید). اما در ژاپن کاملا طبیعی است از کسی که تازه آشنا شده‌اید درباره‌ی ازدواج و سن آن‌ها سوال بپرسید.

۴- دیر کردن (آرژانتین)

9 رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهیددر آرژانتین اگر برای مراسم اجتماعی به موقع آنجا باشید احتمالا هیچ کس دیگری به جز شما آنجا نیست. در آنجا کاملا قابل قبول است اگر برای مراسم به ویژه برای مهمانی‌های خصوصی اگر کمی دیر کنید. اگر به موقع به مهمانی بروید احتمالا میزبان هنوز آماده نیست.

۵- در تاکسی کنار راننده نشستن (نیوزلند)

9 رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهیددر امریکا اگر در تاکسی کنار راننده بنشینید کمی آزاردهنده و عجیب است. اما در استرالیا و نیوزلند اگر تنها مسافر تاکسی باشید و کنار راننده ننشینید بی‌ادبی است.

۶- انعام ندادن در رستوران (ژاپن)

9 رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهیددر امریکا اگر به گارسون انعام ندهید چندان مودبانه نیست. اما در ژاپن برعکس است اگر روی میز برای گارسون انعام بگذارید بی‌ادبی است. در این کشور انعام دادن معنایی ندارد و نوعی توهین به گارسون است.

۷- حمام آفتاب بدون لباس (اتریش)

9 رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهیددر امریکا اگر خانمی بیکینی‌اش را در ساحل در بیاورد احتمالا با مشکلاتی مواجه می‌شود (حداقل جلب توجه می‌کند) اما در اتریش تقریبا بیش‌تر خانم‌ها بدون بیکینی در ساحل یا استخر هستند.

۸- با دست غذا خوردن (هند)

9 رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهیددر بخش‌هایی از هند غذا خوردن با دست مودبانه‌تر است. اما فراموش نکنید باید با دست راست (با دست چپ هرگز) غذا بخورید زیرا از دست چپ برای موارد دیگر استفاده می‌شود.

۹- به حریم شخصی کسی تجاوز کردن (برزیل)

9 رفتار نامناسب که در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی انجام دهیدمفهوم «حریم شخصی» در سراسر دنیا متفاوت است. امریکایی‌ها تمایل دارند بین خودشان و غریبه‌ها به ویژه در مکان‌هایی مثل مترو و فضاهای حمل‌ونقل عمومی فاصله‌ای وجود داشته باشد. اما در برزیل غریبه‌ها در فاصله‌ی نزدیکی در کنار شما می‌ایستند.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان