پاپ کرن یا ذرت بوداده جزو یکی از پرطرفدارترین تنقلات و خوراکی‌ها در کل جهان است. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا و چگونه این اتفاق جالب و خوشمزه برای دانه‌های ذرت می‌افتد؟ در این مطلب از بخش غذا و تغذیه مجله تخفیفان با نتایج تحقیقی در این باره آشنا می‌شویم.

در ضمن تخفیفان‌های رستوران و کافی شاپ وبسایت تخفیفان را از دست ندهید. پیشنهادهای خوشمزه‌ای منتظر شماست.

محققانی فرانسوی به تازگی درباره‌ی عملکرد ذرت در حین داغ شدن و پف کردن آن تحقیقاتی انجام داده‌اند و نتایج تحقیقات خود را این‌گونه منتشر کرده‌اند:

درت سرشار از نشاسته است. این مقدار زیاد نشاسته درر اطراف مقدار کمی آب قرار گرفته است. با داغ شدن دانه‌ی ذرت، در دمای ۱۰۰ درجه‌ی سانتیگراد آب تبدیل به بخار می‌شود و با ترکیب شدن با نشاسته، یک ترکیب بسیار داغ تولید می‌کند که در دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد منفجر می‌شود.

در مرحله‌ی بعدی در مدت ۱۵ صدم ثانیه، نشاسته راهی به بیرون از پوسته پیدا می‌کند و آن را می‌شکافد، بخار آب مانند گازی که از بطری نوشابه خارج می‌شود، با فشار بیرون می‌آید و دانه ذرت به این دلیل به هوا پرت شده و همین طور به صورت چرخشی حرکت می‌کند. در نهایت هر یک از اجزای ذرت به دو برابر حجم و یک هشتم چگالی حالت قبل از پف کردن تبدیل می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید مراحل این اتفاق را مشاهده کنید.

ذرت بوداده (پاپ کرن) چگونه پف می‌کند؟

منبع: Reader’s digest

کانال تلگرام تخفیفان