بحث در مورد این که آیا قهوه بر روی کم شدن آب بدن تاثیر دارد یا خیر، سال‌های زیادی است که بین محققان وجود دارد. قهوه نوشیدنی محبوب کل جهان است و تحقیقات بر روی تاثیرات مفید یا مضر آن بر بدن همیشه جذاب بوده است. در ده سال گذشته ثابت شده است که قهوه آب بدن را کم نمی‌کند اما نتایج یک تحقیق جدید، آثار جالبی از قهوه بر بدن را توجیه می‌کند. در این مطلب غذا و تغذیه مجله تخفیفان همراه ما باشید تا با نتایج این تحقیقات بیشتر آشنا شویم.

اگر به دنبال یک کافی‌شاپ دنج و البته ارزان‌قیمت برای نوشیدن قهوه می‌گردید، می‌توانید سری به بخش رستوران و کافی شاپ تخفیفان بزنید.

قهوه هم به اندازه آب آشامیدنی، آب بدن را تامین می‌کند

در جریان این تحقیقات، شرکت‌کنندگان به مدت سه روز مقدار مشخصی قهوه نوشیدند و در سه روز بعدی، همان مقدار آب نوشیدند. محققان بعد از این مدت با مطالعه‌ی وزن شرکت‌کنندگان، مقدار آب بدن و عملکرد کلیه و نیز مقدار ادرار آنها، به این نتیجه دست یافتند که نوشیدن قهوه تفاوتی با نوشیدن آب آشامیدنی بر مقدار آب بدن ندارد. هرچند جامعه‌ی آماری که ۵۰ مرد بودند که به طور معمول قهوه می‌نوشیدند، جامعه‌ی آماری بزرگی نبود اما به خاطر نزدیک بودن نتایج آن به نتایج تحقیقات گذشته در مورد تاثیر کافئین بر آب بدن، می‌توان نتایج را منطقی دانست.

تحقیقاتی که در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ انجام شده بود، نشان می‌داد که مقدار مصرف کافئین چه زیاد و چه کم، اثری بر میزان آب بدن و حتی بازده ورزشی و حرکتی بدن ندارد.

با توجه به این خاصیت قهوه در کنار خاصیت‌های دیگر آن مانند افزایش سوخت و ساز بدن، اثر مثبت بر حافظه و نیز افزایش طول عمر، می‌توان به این نتیجه رسید که جای‌گزینی این نوشیدنی محبوب به جای چای در زندگی روزمره، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت افراد جامعه داشته باشد.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان