در مطلب امروز بخش موفقیت مجله تخفیفان با درس های مدیریت تاثیرگذار و مفید برای مدیران از زبان افراد موفق حوزه‌های مختلف در خدمت شما هستیم. این جملات توسط وبسایت Harward Business Review در پایان هر سال میلادی جمع‌آوری می‌شود. در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید.

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

گلدی هان (Goldie Hawn)، بازیگر و تهیه کننده سینما:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

او در مورد رویارویی با مشکلات و موانع می‌گوید: اگر با بازیگری بااستعداد، هنرمند و متین کار کنید، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. اما این یک حقیقت است که همه افراد به این خوبی نیستند. شما در برخورد با این افراد باید صبور باشید و متانت و ادب خود را از دست ندهید. چرا که اگر با آنها برخورد داشته باشید، اعتبار خود را زیر سوال می‌برید. سعی کنید آرام باشید و به این نکته توجه کنید که نمی‌توانید همه افراد را تغییر دهید اما خودتان را می‌توانید با شرایط وفق دهید.

جورج میشل (George Mitchell)، سناتور سابق آمریکا و فعال صلح:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

در مورد حل اختلافات: ابتدا باید در مورد زمینه اختلاف اطلاعاتی بدست آورد، سپس باید مطمئن شد که طرفین اختلاف هرکدام از راه‌حل احتمالی راضی هستند چون آنها هستند که با عواقبش دست و پنحه نرم می‌کنند. مورد بعدی این است که باید صبر بسیار زیاد و پشتکار برای حل مساله داشته باشید و سپس باید دید کاملی از اختلاف و راه‌حل‌های احتمالی بدست آورید. در نهایت باید برای اجرای راه‌حل نهایی ریسک کنید.

آندره آغاسی ( Andre Agassi) بازیکن مطرح تنیس:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

او درباره کنترل احساسات می‌گوید: من بسیار دیده‌ام که افراد از احساسات به عنوان ابزاری برای موفقیت استفاده می‌کنند. اما در واقع هر چه بیشتر بتوانید احساسات را کننار بگذارید، موفق‌تر خواهید بود. اگر اجازه دهید احساسات در کار بر شما غلبه کنند، ممکن است حتی زمانی که بسیار به هدف نزدیک هستید، آن را کیلومترها دورتر از خود ببینید. پس باید قبول کنید که در هر شرایط احساسی که باشید، مشکلات و کار دست از سر شما برنمی‌دارند. موارد زیادی هستند که می‌توانند شما را از موفقیت دور نگه‌دارند.

برین گریزر (Brian Grazer)، تهیه کننده برنده اسکار سینما:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

چون من از صفر شروع کردم، وقتی کسی حرف‌های مذخرف و وعده‌های توخالی تحویل من می‌دهد، کاملا می‌فهمم که چه اتفاقی قرار است بیوفتد. اگر بخواهید رهبر موفقی باشید باید بتوانید شرایط همه افراد را درک کنید.

کن برنز (Ken Burns)، مستندساز:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

ما امروزه در انتخاب رهبران و مدیران افتضاح عمل می‌کنیم.و وقتی که می‌بینیم مدیر انتخابی کامل و بی‌نقص نیست، از نبود اسطوره‌ها در عصر حاضر گلایه می‌کنیم. حال این‌که اسطوره بودن و قهرمان بودن چیزی نیست به جز تقابل بین قدرت‌ها و ضعف‌ها. اسطوره‌هایی مانند روزولت و لینکولن اگر امروز زنده بودند، نمی‌توانستند در شرایط کنونی کمکی به ما بکنند.

بیل تی جونز (Bill T. Jones)، طراح رقص:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

من افسرده هستم. شش سال پیش من نمی‌دانستن زنده خواهم ماند یا نه. در این شرایط شما چه می‌کنید؟ یکی از راه‌ها این است که خود را سخت مشغول کار کنید یا به درمان ادامه دهید. راه دیگر نگاه کردن به کسانی است که شما را دوست دارند. برای من، نگاه کردن به همسرم اینگونه بود و همین‌طور صحبت‌های همکارم که هرگاه افسرده بودم می‌گفت:‌ “چرا اینطوری شدی؟ این تو نیستی. زود باش خیلی کار داریم.” به کمک عشق می‌توان با شک مبارزه کرد و به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

مارک نیوسن (Mark Newson)، طراح:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

اگر ما از شرایط موجود راضی بودیم، کاری برای انجام دادن نداشتیم. با یک نگاه ساده می‌توانید بفهمید که راه‌های بسیار زیادی برای بهتر کردن چیزها وجود دارد و تنها دلیلی که این راه‌ها انجام نشده‌اند این است که کسی به اندازه کافی به آنها فکر نکرده است.

کیت کوریک (Katie Couric)، گوینده خبر:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

در بخش خبر صبحگاهی، می‌توان با بیننده‌ها راحت صحبت کرد و حالت دوستانه‌تری داشت. در این شرایط، بهتر می‌توانم خودم باشم و همین، دلیل موفقیت من در بخش خبر صبحگاهی بود. وقتی در کانال CBS در بخش شبانگاهی گویندگی می‌کردم، قوانین اجازه نمی‌داد که راحت باشم و محاوره‌ای صحبت کنم. به همین دلیل حس می‌کنم بخش صبحگاهی برای من لذت‌بخش‌تر بود.

گری کاسپاروف (Garry Kasparov) قهرمان شطرنج:

درس‌های مدیریت از نگاه ۹ شخصیت بسیار موفق

این تصور در عموم افراد وجود دارد که می‌توانند به کل دنیا درس بدهند و آنها را نصیحت کنند. اما ما با یکدیگر متفاوت هستیم. روش تصمیم‌گیری شما مانند اثر انگشت یا DNA شما، منحصر بفرد است. روشی که برای شما مفید است ممکن است برای من کارآمد نباشد. برخی از ما برون‌گرا و برخی درون‌گرا هستیم. باید خودتان را بشناسید و بدانید که چه توانایی‌هایی دارید.

منبع: Harward Business Review

کانال تلگرام تخفیفان