یکی از مواردی که افرادی که زیاد سفر می‌کنند بسیار با آن روبرو هستند، پیش‌بینی وضعیت آب و هوا است. بسیاری از افراد به اخبار، وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های پیش‌بینی آب و هوا اکتفا می‌کنند. اما در مطلب امروز سفر و گردشگری شما را با راه‌های ساده‌ای برای پیش‌بینی وضعیت آب و هوا آشنا می‌کنیم. در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید.

جیرجیرک‌ها دما را به شما نشان می دهند.

بدون هیچ وسیله‌ای، آب و هوا را پیش‌بینی کنید

صدای جیرجیرک‌ها، می‌تواند مانند یک دماسنج برای شما عمل کند. یک کشاور با تجربه می‌گوید که صدای جیرجیرک‌ها و تعداد صداهای آنها می‌تواند نشان‌گر دما در مقیاس فارنهایت باشد. برای این منظور تعداد صدای جیرجیرک‌ها در ۱۴ ثانیه را بشمارید و با عدد ۴۰ جمع کنید تا دما را در مقیاس فارنهایت بدست آورید.

مدت زمان بین نور و صدای رعد و برق، فاصله‌ی شما تا محل طوفان را نشان می‌دهد.

بدون هیچ وسیله‌ای، آب و هوا را پیش‌بینی کنید

وقی در مسیر پیش رو طوفان و رعد و برق می‌بینید، می‌توانید مدت زمان بین دیدن نور و صدای رعد و برق را محاسبه کنید تا ببینید طوفان به شما نزدیک می‌شود یا از شما دور می‌شود. برای این کار ثانیه‌های بین دیدن نور و صدای رعد و برق را محاسبه کنید، این عدد را تقسیم بر ۵ کنید تا فاصله شما بر جسب مایل تا طوفان به دست آید. این عمل را تکرار کنید تا مطمئن شوید طوفان در حال نزدیک شدن یا دور شدن است.

ارتفاع پرواز پرندگان، طوفان را پیش‌بینی می‌کند.

بدون هیچ وسیله‌ای، آب و هوا را پیش‌بینی کنید

پرندگان به دلیل ساختار گوش میانیشان در زمان قبل از طوفان، متوجه کاهش فشار اتمسفر می‌شوند و برای مقابله با حالات ایجاد شده در مغزشان، در ارتفاع کمتر پرواز می‌کنند یا روی سیم‌های برق می‌نشینند. اگر مشاهده کردید پرندگان در ارتفاع بالا پرواز می‌کنند این یعنی آب و هوای خوبی در انتظار شماست.

هاله‌ی دور ماه به معنی احتمال وقوع طوفان است.

بدون هیچ وسیله‌ای، آب و هوا را پیش‌بینی کنید

اگر در اطراف ماه هاله‌ای مانند تصویر مشاهده کردید، امکان وقوع طوفان زیاد است. این هاله‌ی اطراف ماه بدلیل وجود کریستال‌ها در هوا و ابرهای با ارتفاع زیاد به وجو می‌آید. این ابرها به تنهایی باران ایجاد نمی‌کنند اما نشان‌دهنده توده‌های هوایی هستند که در روزهای آینده به منطقه می‌رسند.

منبع: Reader’s Digest

کانال تلگرام تخفیفان