اگر به روش درستی موهایتان را رنگ کنید علاوه بر ماندگاری بیش‌تر رنگ بر روی مو، از رفتن به سالن‌های آرایش مختلف و وقت و پول هدر دادن نیز جلوگیری می‌شود. در ادامه نکات زیر را بخوانید تا به مشکلاتی که در رنگ کردم مو رخ می‌دهند دچار نشوید.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های زیبایی و آرایشی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای خواندن نکات بیش‍تر به ۵ روش ساده برای پاک کردن رنگ مو مراجعه کنید.

افسانه: شستن موها یک روز قبل از رنگ کردن باعث می‌شود مواد رنگ به طور یکنواخت جذب مو شوند.

واقعیت: در واقع موی کثیف برای دوام بیش‌تر رنگ موثرتر است. موهای چرب، رنگ را بهتر به خود می‌گیرند. بنابراین بهتر است تا ۲۴ ساعت قبل از رنگ کردن، موهای خود  را شامپو نکنید.

افسانه: نمی‌توانم برای ماندگاری بیش‌تر رنگ موهایم کاری کنم.

واقعیت: آرایشگری به نام ناتاشا سان‌شاین از کالیفرنیا می‌گوید بهترین استراتژی برای ماندگاری رنگ مو، استفاده از نرم‌کننده‌ها بعد از رنگ کردن مو و همچنین مواد تثبیت‌کننده رنگ است. این مواد ارزان هستند و مو را درخشان‌تر کرده و رنگ مو ۶ برابر بادوام‌تر از معمول می‌شود. درست است که ریشه‌ی مو رشد می‌کند اما رنگ موهایتان با طراوت و درخشان باقی می‌ماند.

افسانه: از هر محصولی استفاده کنم رنگ کردن به موهایم آسیب می‌زند.

واقعیت: تسا گیلسپای (Teca Gilespie) متخصص زیبایی می‌گوید هنگام رنگ کردن، پروکسید هیدروژن در رنگ با یون‌های فلزی موجود در مو (که معمولا حاصل آب شیر هستند) واکنش نشان داده و رادیکال‌های آزاد را که مضر هستند تولید می‌کنند. این رادیکال‌های آزاد به کراتین مو (پروتئین مو) و لایه بیرونی ضد آب مو حمله کرده و به آن آسیب وارد می‌کنند. این آسیب باعث می‌شود سطح مو ویژگی‌های طبیعی، نرمی و طراوت خود را از دست بدهد و در نتیجه سطح مو خشن می‌شود (کوتیکول‌های آسیب دیده). در نهایت مو خشن، خشک و زبر می‌شود یعنی نرم و انعطاف خود را از دست می‌دهد.

برای کم کردن این تاثیرات رنگ، از محصولاتی استفاده کنید که دارای آنتی‌اکسیدان برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد باشند.

افسانه: همه‌ی سالن‌های آرایش مثل هم هستند.

واقعیت: هنگامی که می‌خواهید در سالن موهایتان را رنگ کنید بهتر است علاوه بر رنگ و برندی که مناسب با موهایتان است آرایشگری حرفه‌ای نیز انتخاب کنید.

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان