بسیاری از کارشناسان معتقدند سرمایه گذاری در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی موجب کسب موفقیت‌های بزرگ در ادامه‌ی زندگی می‌شود. سرمایه گذاری می‌تواند مالی و یا فردی باشد. اگر شما در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی برخی مهارت‌های خود را تقویت کنید، این مهارت‌ها در ادامه‌ی روند زندگی شما بسیار موثر خواهند بود. این مطلب بخش موفقیت مجله تخفیفان اختصاص دارد به ۷ مهارت عمده که اکثر کارشناسان معتقدند تا قبل از ۳۰ سالگی باید آنها را کسب کنید.

فراموش نکنید بهترین و ارزان‌ترین کلاس‌های آموزشی را می توانید در بخش آموزش تخفیفان پیدا کنید.

۱- کنار آمدن با ابهام و عدم قطعیت

این نکته را فراموش نکنید که هیچ گاه در زندگی قرار نیست به قطعیت برسید و بدانید کدام انتخاب بهتر است. همیشه بین انتخاب‌های زندگی درگیر خواهید بود و استرس انتخاب شما را رها نمی‌کند. پس با این ابهام‌ها کنار بیایید و سعی کنید انتخاب کردن را بیاموزید.

۲- صحبت کردن و مذاکره‌ی عاقلانه

یکی از مهم‌ترین موارد این لیست که می‌تواند بیشترین تاثیر را بر روی موفقیت آینده‌ی شما داشته باشد. شما باید نحوه‌ی صحبت کردن در شرایط مختلف با افراد مختلف را بیاموزید. برای خود تمرین در نظر بگیرید، ایمیل‌های خیالی در شرایط خیالی مثلا زمانی که مشتری پول شما را پرداخت نکرده یا زمانی که از مدیر خود انتقادی دارید بفرستید. آنها را مرور کنید و اشکالات خود را بیابید. مهارت صحبت‌ کردن در شرایط مختلف، بیشتر از سایر مهارت‌ها و تخصص‌های شما در دید اطرافیان جلوه می‌کند.

۳- احترام گذاشتن به عقاید مخالفان

در جریان زندگی خواه ناخواه با افراد مختلف روبرو خواهید شد. این افراد ممکن است عقاید مخالف شما داشته باشند. شما باید یاد بگیرید چگونه در کنار این افراد کار و زندگی کنید. باید بتوانید قضاوت کردن را کنار بگذارید و قبل از عیب‌جویی از دیگران عیوب خود را بررسی کنید.

۴- درخواست کردن

احترام گذاشتن به دیگران مهم است اما احترام به خودتان از آن مهم‌تر است. باید بتوانید به راحتی درخواست‌های خود را بیان کنید و برای برآورده شدن آنها با کمال احترام پافشاری کنید. فراموش نکنید تا برای چیزی درخواست نکنید، هرگز به آن نخواهید رسید.

۵- انعطاف پذیری

دوره‌ی ۲۰ تا ۳۰ سالگی دوره‌ای است که شما مسئولیت ‌های کمتری نسبت به دوره‌های بعدی خواهید داشت. پس از تجربه کردن و شکست خوردن نترسید و برای پیشرفت تلاش کنید. شرایط مختلف را امتحان کنید و کنار آمدن با مشکلات و موانع کوچک و بزرگ را تمرین کنید.

۶- مدیریت هزینه‌ها و زمان

اگر تا قبل از ۳۰ سالگی نتوانید مدیریت هزینه‌ها و زمان خود را به دست گیرید، در دوره‌های بعدی با مشکلات بزرگی مواجه می‌شوید. چرا که هزینه‌های زندگی بیشتر شده و شما وقت کمتری برای کارها خواهید داشت و اگر نتوانید تعادلی بین درآمد و هزینه و یا زمان‌های کار و استراحت ایجاد کنید، قطعا با مشکل روبرو خواهید شد.

۷- آشپزی

توصیه‌ی آخر ممکن است کمی عجیب باشد اما به هرحال آشپزی هم مهارتی است که در زندگی شما مفید خواهد بود. چه بخواهید تنها زندگی کنید و چه بخواهید ازدواج کنید، یاد گرفتن آشپزی می‌تواند در مواقع زیادی به کمک شما بیاید. بسیاری از روانشناسان معتقدند آشپزی برای آرامش روح و روان نیز موثر است.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان