مجله‌ی نشنال چئوگرافیک را می‌توان به جرأت معتبرترین و جذاب‌ترین مجله‌ی طبیعت و عکاسی نامید. عکاسان حرفه‌ای این مجله هرساله از سرتاسر دنیا زیباترین تصاویر ممکن را به ثبت می‌رسانند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. در این مطلب از بخش سفر و گردشگری مجله تخفیفان عکس‌هایی نایاب و زیبا از این مجله را برای شما گردآوری کرده‌ایم. عاشقان سفر و طبیعت حتما از دیدن این تصاویر زیبا به وجد می‌آیند.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های مسافرتی را نیز در وبسایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیک

همه‌ی این تصاویر از کتاب Rarely Seen: photographs of the extraordinary منتشر شده توسط انتشارات نشنال جئوگرافیک انتخاب شده‌اند.

معلق در باد

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیکیک خار معلق در هوا در سحرای نمک یوتا [Utah’s Bonneville Salt Flats]. البته این گیاهان در این منطقه خیلی مرسوم نیستند و بیشتر در بیابان‌های اروپا و آسیا مشاهده می‌شوند.

روشن کردن آسمان

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیکبر خلاف نام این بالن‌ها که در ایران به بالن آرزوها معروفند، در اصل آنها در آخر فصل باران برای جلوگیری از بخت و اقبال بد در فستیوال لوی کراتونگ تایلند [Loy Krathong] به پرواز در می‌آیند. در این تصویر زیبا انعکاس آنها را در آب نیز مشاهده می‌کنیم.

کمی بخار فوران می‌کند!

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیکیک برج یخی غول پیکر در کوه آتشفشانی اربوس [Antarctica’s Mount Erebus] که گاز از آن خارج می‌شود. برای درک بزرگی آن، اندازه این برج را با فردی که کنار آن قرار دارد مقایسه کنید!

همه‌ی ما می‌توانیم از کمک استفاده کنیم

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیکراجان [Rajan]، فیل آسیایی بازنشسته که قبلا برای حمل بار استفاده می‌شده است، صاحب خود به نام نازرو [Nazroo] را از روی آب‌های اقیانوس در اطراف جزایر آندامان [Andaman Islands] عبور می‌دهد.

راه رفتن در بین ابرها

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیکنمایی زیبا بر فراز پلی شیشه‌ای در ارتفاع ۴۰۰۰ پایی در غربی‌ترین منطقه‌ی گراند کنیون [Grand Canyon].

عجب بچه‌ی بزرگی!

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیکیک اسب آبی خوکی ماده که فرزند خود را نزدیک خود نگه می‌دارد و از آن حمایت می‌کند. این نوع اسب آبی در زمان بلوغ بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ پوند وزن دارد. با این همه هنوز ۱۰ برابر سبک‌تر از اسب‌های آبی عادی است.

درخت زیبای ۱۴۵ ساله

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیکپیرترین درخت ویستریای [wisteria] ژاپن که عمر آن به سال ۱۸۷۰ بر می‌گردد و در پارک گل‌های آشیکاگا در توشیگی [Ashikaga Flower Park in Tochigi] قرار دارد. وزن شاخه‌های آن بسیار زیاد است و نیاز به داربست کمکی دارد.

آها! زدی به هدف!

تصاویر زیبا و کم‌یاب از نشنال جئوگرافیککارمندی در فروشگاه کابلا در نبراسکای سیدنی [Cabela’s retail store in Sidney, Nebraska]، خاک‌های بدن قوچ‌های تاکسیدرمی شده را پاک می‌کند.

منبع: Reader’s Digest

کانال تلگرام تخفیفان