برای سالم نگه داشتن و درخشندگی موهایتان به چیزی بیش از شامپوی نرم‌کننده نیاز دارید.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های سلامتی و پزشکی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای خواندن نکات بیش‌تر به ۵ قدم برای ترمیم موهای آسیب‌زده مراجعه کنید.

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موها

۱- تخم‌مرغ

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهامو از پروتئین تشکیل شده است پس باید به میزان کافی پروتئین مصرف کنید. تخم‌مرغ منبع غنی از پروتئین است و تفاوتی نمی‌کند اگر آن را به صورت آبپز یا نیمرو میل کنید.

۲– گوشت قرمز

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاگوشت قرمز دارای آهن است که یکی از مواد معدنی مهم برای موها به ویژه غدد و ریشه‌ی مو است. رژیم غذایی که دارای گوشت قرمز یا سبزیجات برگ سبز (برای گیاهخواران) است سلامت مو را تضمین می‌کند.

۳- زغال اخته

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهازغال اخته یکی از مواد غذایی بسیار مفید برای پوست و درخشندگی موها است. زیرا یکی از بهترین منابع ویتامین C است و این ویتامین به تولید کلاژن کمک می‌کند، کلاژن نیز به نوبه‌ی خود مویرگ‌هایی که خون را به ساقه‌ی مو می‌رسانند تقویت می‌کند.

۴- ماهی سالمون

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاسالمون دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است که برای هیدراته (مرطوب نگه داشتن) مو و پوست سر مفید است. بدن ما قادر به تولید امگا ۳ نیست بنابراین مصرف مواد غذایی که دارای این ماده‌ی مغذی هستند بسیار مهم است.

۵- هویج

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاهویج دارای ویتامین A که در تولیدسبوم (sebum) موثر است. سبوم نوعی ماده‌ی روغنی است که توسط غدد شحمی تولید می‌شود. این ماده نرم‌کننده‌ای طبیعی برای سلامت پوست سر تولید می‌کند.

۶- صدف خوراکی

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاصدف خوراکی دارای مقادیر زیادی زینک و سلیوم است که برای سلامت و رشد مو مفید است. از سوی دیگر، کمبود زینک منجر به ریزش و شکنندگی مو می‌شود.

۷- میوه‌های خشک

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهامو در برابر آفتاب نیاز به مراقبت دارد. میوهای خشک و آجیل منبع خوبی از ویتامین E هستند که از آسیب مو جلوگیری می‌کند. همچنین این مواد دارای سولفور و بیوتین هستند که به رشد مو کمک می‌کنند.

۸- غلات سبوس‌دار

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاغلات سبوس‌دار دارای ویتامین B محلول در آب هستند که از مو در برابر شکستن محافظت می‌کند.

۹- کیوی

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاکیوی دارای ویتامین C و آنتی‌اکسیدان است که به استحکام و سلامت مو کمک می‌کند.

۱۰- آب

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهانوشیدن مقدار زیادی آب در درخشندگی مو موثر است. نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب به سلامت و رطوبت مو کمک می‌کند.

۱۱- لوبیا

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهالوبیا دارای مقادیر زیادی پروتئین و همچنین منبع غنی آهن، زینک و بیوتین است.

۱۲- گوجه

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاگوجه حاوی آنتی‌اکسیدان ضدپیری یعنی لیکوپین (lycopene) است که نه تنها برای پوست بلکه برای  درخشندگی و رطوبت مو نیز مفید است.

۱۳- سبزیجات

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهاگیاهان برگ سبز حاوی ویتامین B، C، پتاسیم، کلسیم، آهن و اسید چرب امگا ۳ هستند. مصرف این مواد منبع غنی از مواد مفید برای مو فراهم می‌کند.

۱۴- ماست

بهترین غذاها برای سالم نگه داشتن موهایک فنجان ماست کم چرب غنی از کلسیم است و از ریزش مو پیشگیری می‌کند.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان