همه‌ی ما می‌دانیم که داشتن دوست و همراه در زندگی برای پیشرفت بسیار مهم است. دوستان در مواقع سخت در کنار ما هستند و با دادن انرژی مثبت ما را در مسیر زندگی همراهی می‌کنند. اما همیشه دوستانی نیز هستند که ما ار اذیت می‌کنند و ما آنها را افراد مزاحم می‌نامیم. دوستانی که همیشه نظراتی مخالف ما و غیر منطقی دارند. آیا داشتن چنین دوستانی نیز برای ما مفید است؟ در این مطلب از بخش روابط و خانواده مجله تخفیفان به بررسی این مورد می‌پردازیم.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های روز را در صفحه اصلی وبسایت تخفیفان مشاهده کنید.

برخی از مزاحمت‌هایی که افراد مورد بحث ایجاد می‌کنند، جزو خصیصه‌ی ذاتی آنهاست. در این مطلب با ۵ مورد از فواید داشتن چنین دوستانی در کنار خودتان آشنا می‌شوید:

۱- صبر را به شما یاد می‌دهند.

معاشرت با کسانی که حرف‌های مورد علاقه‌ی شما را می‌زنند و دیدگاه مشترکی با شما دارند، راحت است. اما کنار آمدن با نظرات مخالف و حتی غیر معقول، دشوار است. زندگی و کنار آمدن با اخلاق افرادی که با نظرات غیر منطقی خود شما را اذیت می‌کنند، صبر شما را افزایش می‌دهد.

۲- روشن‌فکر‌تر می‌شوید.

وقتی کسی نظری موافق نظر شما دارد، تایید کردن آن راحت است و راحت‌تر تصور می‌کنید که آن نظریه درست است. اما دفعه‌ی بعدی که یکی از این دوستان اذیت‌کننده، نظری مخالف شما داشت، سریعا در مقابل آن گارد نگیرید و با خود بررسی کنید که آیا ممکن است نظر او درست باشد یا خیر. این عمل شما را روشن‌فکر‌تر کرده و استبداد فکری را از شما دور می‌کند.

۳- توانایی گوش دادن شما افزایش پیدا می‌کند.

گوش دادن به حرف‌های امید‌دهنده و نظرات موافق، کار سختی نیست. وقتی کسی نظری مخالف شما دارد و حرف‌هایش در نظر شما کاملا غیر منطقی است، گوش دادن به حرف‌های وی شما را برای کسب مهارت گوش دادن که یکی از مهم‌ترین مهارت‌های فردی است، آماده‌تر می‌کند. هرچه نظرات با نظرات شما تضاد بیشتری داشته باشد، قدرت گوش دادن شما بهتر افزایش پیدا می‌کند.

۴- قدرت تشکر کردن شما بیشتر می‌شود.

وقتی با سه مزیت قبلی آشنا شدید راحت‌تر می‌توانید از رفتارهای افراد مزاحم تشکر کنید. درس‌هایی که رفتار آنها به شما آموخته‌اند، برای شما بسیار مفید بوده‌است و شما یاد می‌گیرید که چگونه حتی از این افراد تشکر کنید و همین تشکر کردن از این افراد است که شما را برای تشکر کردن از افراد مهم‌تر و مفیدتر یاری می‌کند.

۵- تلاش شما برای بهتر شدن بیشتر می‌شود.

وقتی در برابر این افراد هستید، بیشتر سعی می‌کنید موفقیت‌های خود را افزایش دهید تا از آنها بهتر و برتر باشید. تلاش می‌کنید نقاط ضعف خود را برطرف کنید و با افزایش مهارت‌ها، روند زندگی موفق‌تری نسبت به آنها داشته باشید.

در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که توانایی مهم در زندگی شخصی و کاری این است که بتوانید با افراد مختلف با نظریات و خلق و خوهای متفاوت، زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشید. در این صورت است که شما به عنوان یک فرد اجتماعی موفق شناخته خواهید شد.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان