افراد احساساتی، کسانی که ما در زندگی روزمره با آنها برخورد داریم و ممکن است گاهی رفتار آنها را غیرعادی و غیر اجتماعی بدانیم. این افراد از قوه‌ی تخیل قوی‌تری برخوردار هستند و علیرغم رفتارهای فوق احساساتی خود، هنر زیادی درون ذهن خود نهفته دارند. در این مطلب از بخش موفقیت مجله تخفیفان به توضیح تفاوت‌های این افراد و نیز مثال‌های عینی این موارد می‌پردازیم.

برای مشاهده‌ی آخرین تخفیفان‌ها، به وبسایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

یکی از کتاب‌های نوشته شده در مورد خلاقیت و موفقیت [Wired to Create: Unraveling the Mysteries of the Creative Mind] در بخشی از نقل قول‌ها به نکته‌ی مهمی در این زمینه اشاره می‌کند. نویسنده‌ی روان‌شناس این کتاب یعنی [Scott Barry Kaufman] در جایی از کتاب از [Pearl S. Buck] نقل می‌کند که: “خلاقیت یک موجود انسانی است که به طور غیر عادی به دنیا آمده و بیش از حد احساسی است”

اگر بخواهیم برای فهم این موضوع مثال‌های عینی داشته باشیم، می‌توان سلطان موسیقی پاپ یعنی مایک جکسون را نام برد. همه‌ی اطرافیان او می‌دانند که او از تنهایی مفرط رنج می‌برده و شخصی بسیار احساسی بوده است. او در جایی می‌گوید که ” من حس می‌کنم خداوند مرا به عنوان یک ساز موسیقی برای عرضه‌ی نوع جذابی از موسیقی و عشق و هارمونی آفریده است”

افراد خلاق احساسات افراطی زیادی دارند. آنها به اطرافیان خود بیش از حد توجه می‌کنند و مشکلات اطرافیان تاثیر عمیقی روی احسسات آنها دارد. آنها در خوشحالی کاملا خوشحال و در ناراحتی بیش از اندازه ناراحت می‌شوند. پارادوکس عمیقی در رفتار آنها مشاهده می‌شود. گاهی بسیار اجتماعی و گاهی بسیار گوشه‌گیر هستند. محققان می‌گویند این نوع رفتار نه تنها در این افراد وجود دارد بلکه خصوصیت ذاتی آفرینش آنهاست. این احساسات به آنها قدرت خلق ایده‌ها و چیزهای جدید می‌دهد. خود نفس هنرمند و خلاق بودن نیز این رفتارهای احساسی را تشدید می‌کند. به بیان دیگر هنرمند در چرخه‌ای از احساسات و خلاقیت درگیر است. یعنی ابتدا برای خلاق بودن، احساساتی است و سپس همین خلاقیت احساسات او را تشدید می‌کند.

اکثر افراد، هنرمندان و افراد خلاق را، افرادی گوشه‌گیر و منزوی می‌پندارند. در صورتی که اگر از نزدیک با چنین افرادی برخورد داشته باشید خواهید فهمید که همان پارادوکس معروف در رفتار آنها باعث می شود در کنار دوستان بسیار پر جنب و جوش و در خلوت خود احساساتی و آرام باشند.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان