به دنیای زنان خوش آمدید. در آینه نگاه می‌کنید و تنها چیزی که می‌بینید پوستی خشک، خسته و زبر است. ممکن است به متخصص پوست مراجعه کنید و او بهترین محصولات را به شما توصیه کند اما باز هم پوست‌تان خراب است. علت آن چیست؟ زمین؟ باد؟ عوامل بیرونی؟ ممکن است جواب این سوال در عادات آرایشی شما وجود داشته باشد. در این بخش ۳ عادت آرایشی که برای پوست مضر است را توضیح خواهیم داد.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های زیبایی و آرایشی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای مطالعه نکات بیش‌تر به ۳ اشتباه در آرایش که شما را پیرتر نشان می‌دهد مراجعه کنید.

http://makeup.about.com/od/facefundamentals/tp/3-Makeup-Habits-That-Are-Ruining-Your-Skin.htm۱- آرایش را نمی‌شویید.

یکی از شایع‌ترین اشتباهات آرایشی که منجر به چروک شدن پوست می‌شود نشستن صورت بعد از آرایش است. زیرا هر روز که آرایش می‌کنید باید کاملا صورت‌تان را بشویید تا هیچ ماده آرایشی بر پوست باقی نماند. با این کار به سادگی می‌توانید از جوش‌های، چروک، خارش پوست و مسدود شدن منافذ پوست پیشگیری کنید.

brushes۲- برس‌های آرایشی را نمی‌شویید.

اگر هر روز برای آرایش از برس استفاده می‌کنید باید هر هفته آن‌ها را بشویید. شستن برس‌ها علاوه بر اینکه آن‌ها را برای مدت بیش‌تری سالم نگه می‌دارد، باکتری و مواد آرایشی باقی مانده بر آن‌ها را از بین می‌برد. اگر از این برس‌ها به خوبی مراقبت کنید و مرتبا شسته شوند برای مدت طولانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

3 عادت آرایشی که به پوست شما آسیب می‌زند۳- از محصولات تاریخ گذشته استفاده می‌کنید.

مواد آرایشی‌تان بوی عجیبی دارند؟ بعد از استفاده از کرم، جوش عجیبی زدید؟ دلیل آن این است که محصولات آرایشی که می‌خرید تاریخ انقضا دارند؛ پس وقتی تاریخ انقضای محصول آرایشی فرا رسید دیگر از آن استفاده نکنید. شما غذای فاسد و تاریخ گذشته نمی‌خورید پس چرا محصول آرایشی تاریخ گذشته برای پوست‌تان استفاده کنید؟

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان