متخصصین بهترین روش برای سوزاندن کالری و کم‌کردن وزن را تمرینات سنگین و منظم می‌دانند. نکته‌ی جالب این است که بخش مهمی از عملیات مصرف انرژی یا اصطلاحا سوزاندن کالری، بعد از تمرین اتفاق می‌افتد. با بخش سلامت مجله تخفیفان همراه باشید.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های تفریحی و ورزشی را در وبسایت تخفیفان مشاهده کنید.

توضیح اصلی در مورد علت این اتفاق این است که بدن شما بعد از تمرین نیاز به استراحت و تنفس عمیق دارد و همین تنفس عمیق و جذب اکسیژن بیشتر، کالری بیشتری را در بدن شما مصرف می‌کند. به همین دلیل است که ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی و دویدن، بهترین راه‌حل برای کم‌کردن وزن هستند.

در مطلب گذشته در مورد تمرینات هوازی مفید برای چربی‌سوزی و افزایش قدرت صحبت کردیم. این تمرینات که با شدت زیاد و استراحت‌های کوتاه انجام می‌شوند، بهترین تاثیر را بر روی مصرف کالری دارند. نوع خاصی از این نوع تمرینان به این گونه است که ابتدا ۵ دقیقه بدن را گرم می‌کنیم، سپس به مدت تنها یک دقیقه با سرعت زیاد می‌دویم، سپس به مدت دو دقیقه به آرامی راه می‌رویم و استراحت می‌کنیم. این مراحل را ۶ تا ۸ بار انجام می‌دهیم و در نهایت ۵ دقیقه برای سرد کردن بدن نرمش می‌کنیم. جمعا ۳۰ دقیقه تمرین کرده‌ایم. اما بدن ما در مدت زمان بعد از این تمرین، با افزایش سوخت و ساز مواجه می‌شود و مقدار زیادی از کالری خود را مصرف می‌کند.

محققان عنوان کرده‌اند که تاثیر این نوع تمرینات به مرور زمان که بدن شما به حالت آمادگی کامل و مناسب برسد، کاهش می‌یابد. پس از مدتی بدن شما برای مصرف کالری کالیبره می‌شود و به طور منظم‌تری اکسیژن جذب می‌کند. به همین دلیل است که این نوع تمرینات برای افراد تازه‌کار بسیار مفیدتر از ورزشکاران حرفه‌ای است. البته تکرار این نوع تمرینات بیشتر از ۳ روز در هفته توصیه نمی‌شود.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان