آیا تا کنون زن مورد علاقه‌ی خود را یافته‌اید؟ ویژگی های همسر آینده شما کدام‌ها هستند؟ هر چند همه به دنبال ویژگی‌های متفاوتی برای شریک آینده‌ی زندگی‌شان هستند، اما وجود چند ویژگی ضروری در آن‌ها لازم است، که باید به دنبالش باشید. از هم‌دلی گرفته تا ثبات رفتار. چرا که این ویژگی‌ها باعث می‌شود یکدیگر را بهتر درک کنید و بیشتر دوست داشته باشید.

در ادامه می‌توانید ۹ نشانه از زنی را بخوانید که باید با او ازدواج کنید.

۱- او می‌تواند افکار شما را به چالش بکشد.

اگر می‌خواهید باقی زندگی خود را با کسی سپری کنید، مهم است که وی از لحاظ فکری برایتان چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال مکالمه‌ی شما باید جذاب، خردمندانه و عمیق باشد. شریک زندگی‌تان باید قادر باشد که نظرات شما را به چالش بکشد و مغز شما را برای مواجهه با ایده‌ها و مفاهیم جدید آماده کند. یادتان باشد که نگاه‌ها زودگذرند اما شخصیت افراد برای همیشه ماندگار است.

۲- او ثبات عاطفی دارد.

زنی که باید با او ازدواج کتید، باید ثبات رفتار داشته باشد و دمدمی مزاج نباشد. اگر شما مدام درگیر پیش‌بینی حالات و عکس‌العمل‌های همسرتان باشید، ممکن است زیر بار این امر ناخوشایند، کمر خم کنید. شریک شما نباید بعد از چند ماه به فرد بهانه‌گیرتری تبدیل شود؛ او باید درباره‌ی احساسات و وضعیت عاطفی خود کاملا صادق باشد.

۳- او حامی خوبی است.

وقتی با کسی ازدواج می‌کنید باید مطمئن باشید که او در مقابل دیگران و مشکلاتشان، از جمله شما، حمایت و دلسوزی به خرج می‌دهد. ممکن است شما روزهای دشواری داشته باشید یا احساس ناراحتی کنید، بنابراین شریک شما باید در این شرایط قادر به حمایت از شما باشد و درکتان کند.

۴- او با شما و دیگران صادق است.

۹ خصوصیت زن زندگی شما

صداقت، خصوصیت بسیار مهمی در روابط طولانی‌مدت است. اگر شما نتوانید به شریکتان اعتماد کنید، چطور می‌توانید هر چیزی را با او در میان بگذارید یا به چیزهایی که می‌گوید باور داشته باشید؟ پس کسی را پیدا کنید که آنقدری برایتان احترام قایل باشد که با شما صادق باشد؛ حتی در شرایطی که این کار برایش دشوار است.

۵- او در زندگی هدف دارد.

همان طور که همسر آینده‌ی شما از رویاها و اهدافتان حمایت می‌کند، باید خود نیز، اهداف و رویاهایی در سر داشته باشد. او به جای اینکه برای داشتن یک زندگی خوب و موفق به شما وابسته باشد، باید شخصا آینده‌ی خود را برانداز کند و برای بهبود وضعیت زندگی‌اش برنامه‌ریزی کند.

۶- او برای پیشرفت خود تلاش می‌کند.

علاوه بر اینکه شریک زندگیتان باید بلندهمت و باهدف باشد، باید برای پیشرفت خود نیز وقت و هزینه صرف کند. او برای این کار می‌تواند مستند تماشا کند یا به سفر برود؛ فرقی نمی‌کند. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که او همواره باید از بهبود وضعیت ذهنی و سرمایه‌گذاری بر روی خودش لذت ببرد. این بدین معناست که او همانقدر که به شما وابسته است، به همان اندازه نیز استقلال دارد.

۷- او به تنگ‌نظری و حسادت علاقه‌ای ندارد.

کمی حسادت در روابط عاشقانه امری طبیعی است، اما زنی که با او ازدواج می‌کنید باید به اندازه‌ای از خودش و شما مطمئن باشد که نیاز به حسادت نداشته باشد. همین مسئله در مورد اعتماد نیز صدق می‌کند؛ او باید به قدری به شما اعتماد داشته‌باشد تا به شما آزادی عمل بدهد.

۸- او همراه با شما تلاش می‌کند.

یک رابطه‌ی سالم و پایدار بیشتر بر پایه‌ی فداکاری متمرکز است. شما باید با دیدن شادی همسرتان به همان اندازه خوشحال شوید که او هست؛ و البته او هم باید چنین رفتاری داشته‌باشد. لذت و شادی شما باید برای او هم لذت‌بخش باشد. این امر می‌تواند به سادگی پرسیدن درباره‌ی روز شما یا مراقبت از شما در زمان مریضی باشد. ممکن است با گذر زمان، شور و هیجان ابتدای رابطه کمتر شود اما یادتان نرود که هر دوی شما باید برای خوشیختی یگدیگر تلاش کنید.

۹- او شما را برای تبدیل شدن به فردی بهتر تشویق می‌کند.

تحسین شریک زندگی شما و نگرش وی، باید شما را سوق دهد تا به نسخه‌ای بهتر از آنچه که هستید، تبدیل شوید. این کار می‌تواند رفتن به باشگاه باشد یا عضویت داوطلبانه در مراکز خیریه. شما باید همواره تلاش کنید که بهتر از قبل باشید، هم برای همسرتان و هم برای خودتان.

نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را با دوستان و افراد خانواده در میان بگذارید تا ببینید آن‌ها همسر آینده‌ی خود را یافته‌اند؟

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان