سایه چشم زدن می‌تواند چشمان شما را زیباتر کند. اما برای این کار، اول باید سایه چشم‌های مناسب با رنگ چشم‌تان انتخاب کنید. سپس باید یاد بگیرید چطور از این رنگ‌ها در کنار هم استفاده کنید. در این مقاله چند ترفند آرایشی برای استفاده از سایه چشم به شما آموزش داده می‌شود. برای این منظور، با مجله تخفیفان همراه باشید.

The-Eye-Shadow-Palettes

استفاده درست از سایه چشم

این کار شامل استفاده از زیرساز، رنگ زمینه‌ی خنثی، رنگ مناسبِ گوشه‌ی چشم و روشن کننده می‌باشد. با استفاده از ترفندهایی که آموزش می‌دهیم می‌توانید برای یک روز معمولی و یا یک مهمانی شبانه چشم‌هایتان را آرایش کنید.

روش استفاده از پالت سایه چشم

رنگ‌های سایه چشم را بهتر است متناسب با رنگ چشمتان انتخاب کنید. اگر می‌خواهید جذاب‌تر به نظر برسید بهتر است از چند رنگ متضاد استفاده کنید.

رنگ چشم آبی، با سایه طلایی و قهوه‌ای زیباتر می‌شوند. اگر رنگ چشم شما سبز است استفاده از رنگ‌های صورتی؛ و قهوه‌ای و اگر رنگ چشم شما قهوه‌ای یا قهوه‌ای تیره است، سایه‌ی آبی، سبز، بادمجانی (بنفش تیره)، یا حتی یاقوتی، چشمان شما را جذاب‌تر می‌کنند. رنگ‌های خاکستری و بنفش کمرنگ را می‌توان برای هر رنگ چشمی به کار برد.

برای انتخاب رنگ مناسب از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید

از فروشگاه‌هایی خرید کنید که فروشندگان آن‌ها در انتخاب لوازم آرایشی مناسب به شما کمک کنند. بعضی از فروشندگان حرفه‌ای لوازم آرایشی مناسب با پوست و رنگ چشم‌تان به شما معرفی می‌کنند و حتی نکاتی برای استفاده از آن‌ها را نیز به شما آموزش می‌دهند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند برس‌هایی مناسب برای سایه چشم انتخاب کنید.

از رنگ‌های با تُن جواهری استفاده کنید

رنگ‌های با تن جواهری برای خانم‌هایی با پوست گندمی بسیار مناسب است. اگر شما پوست و مو روشن و چشم‌های روشن دارید، رنگ‌های غلیظ مانند سبز، آبی و بنفش تیره مناسب رنگ پوست شما نیست.

مراقب سایه‌های اکلیلی باشید

سایه‌های اکلیلی چشم‌ها را واقعا زیبا می‌کنند، ولی آن‌ها پلک‌ها را سنگین و خطوط و چروک اطراف چشم را مشخص‌تر می‌کنند. اگر هنوز اطراف چشمتان چروک نشده است، اگر پلکتان را سایه نزنید و کمی اکلیل طلایی زیر ابرویتان بزنید، آرایش شما بسیار زیبا خواهد شد.

اسفنج‌های رایگان سایه‌ها را دور بریزید

برس، بهترین وسیله برای سایه زدن است. می‌توانید از دو برس استفاده کنید: یک برس متوسط برای سایه‌های بی‌رنگ و یکی دیگر برای چین و چروک. البته بهتر است از یک برس کوچک‌تر برای رنگ‌های براق و یک برس زاویه‌دار برای زدن خط چشم، استفاده کنید.

از سایه به عنوان خط چشم استفاده کنید

بهتر است به جای استفاده از مداد و خط چشم مایع، از رنگ‌های تیره‌ی سایه، به عنوان خط چشم استفاده کنید. یک برس گرد کوچک را به رنگ قهوه‌ای تیره آغشته کنید و آن را زیر مژه‌های پایین چشم‌تان بکشید. سپس کمی انگشتتان را روی آن بکشید تا محوتر شود. برای زیباتر شدن خط چشم بهتر است از یک برس زاویه‌دار استفاده کنید. ابتدا برس را کمی خیس کنید تا از سایه، خط چشم مایع درست کنید.

سایه ماندگار می‌خواهید؟

همراه با سایه، از زیرساز مناسب استفاده کنید. زیرسازها بسیار مهم هستند، زیرا باعث می‌شوند آرایش شما ساعت‌ها تغییر نکند و راز ماندگاری سایه، استفاده از زیرساز خوب است. اگر از یک زیرساز و سایه با برند مناسب استفاده کنید، حتی اگر ساعت‌ها کار و ورزش طولانی داشته باشید، سایه شما هیچ تغییری نمی‌کند.

بهترین نکات و ترفندهای آرایشی برای سایه چشم زدن

ترکیب رنگ‌ها بسیار مهم است

در ویدیوهای آموزش آرایش‌گری، زنانی را می‌بینید که به خوبی سایه می‌زنند. با این ویدیوها به راحتی متوجه می‌شوید راز یک سایه زیبا، ترکیب کردن رنگ‌ها است. اگر می‌خواهید سایه چشم‌تان مانند رنگین‌کمان زیبا شود در ترکیب رنگ‌ها دقت کنید.

چگونه سایه چشم دودی بکشم

سایه دودی یک سبک کلاسیک است، اگر قصد دارید که این سبک را به عنوان سایه‌ی چشم انتخاب نمایید، دقت کنید که رنگ را فقط روی پلک و زیر خط مژه‌های پایین داشته باشید.

چگونه چشمان درخشان‌تر و درشت‌تری داشته باشید

یکی از رازهای آرایشی برای داشتن چشمان زیباتر، کشیدن کمی سایه‌ی روشن در گوشه داخلی چشم است. این کار باعث می‌شود چشم‌ها درخشان‌تر و درشت‌تر به نظر برسند. می‌توانید از مداد سفید نیز استفاده کنید ولی استفاده از سایه‌های روشن بهتر است.

در خرید سایه چشم باید صرفه‌جویی کرد؟

یک سایه‌ی عالی، تمام طول روز پاک نمی‌شود ولی یک سایه ارزان به سرعت حتی ممکن است قبل از ظهر محو شود. علاوه بر این، سایه‌های با کیفیت بهتر تنوع رنگ بیش‌تری نیز دارند.

چگونه سایه چشم مناسبِ رژ لب قرمز انتخاب کنیم؟

اگر شما هم از رژ لب قرمز استفاده می‌کنید (که هرگز از مد نمی‌افتد)، خطوط آبی ناخوشایند روی پلک را با زیرساز محو کنید و از سایه چشم روشن استفاده کنید.

آرایش طبیعی دوست دارید؟ بهترین گزینه مواد آرایشی معدنی است.

بعضی افراد دوست دارند بدانند کدام لوازم آرایشی روی حیوانات امتحان شده‌اند و کدام یک دارای مواد سرطان‌زا هستند. اگر شما نیز از این گروه هستید کسی شما را سرزنش نمی‌کند و بهترین گزینه برای شما استفاده از مواد آرایشی معدنی است. این لوازم آرایشی از مواد کاملا طبیعی مانند میکا تهیه شده‌اند.

اگر شما هم نکاتی را در زمینه‌ی سایه چشم تجربه کرده‌اید و به کشف‌های شخصی خودتان درباره‌ی آرایش چشم رسیده‌اید، با ما و دیگر مخاطبان مجله تخفیفان، در میان بگذارید.

منبع: About.com

کانال تلگرام تخفیفان