وقتی فرد مناسبی برای ازدواج یافتید، ازدواج واقعا موفقیت‌آمیز می‌شود. اما ازدواج وقتی موفق است که بدانید چه چیزی می‌خواهید، همسر آینده‌تان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و چه انتظاراتی از او دارید. همه‌ی ‌این سوالات و بسیاری از مسائل دیگر را باید قبل از ازدواج پاسخ دهید.

با مجله تخفیفان تا انتهای این مطلب همراه باشید. در ادامه شما خانم‌ها را، با سوالاتی روبه‌رو می‌کنیم که بایستی قبل از ازدواج به آن‌ها پاسخ دهید.

۱- می‌توانم زندگی خودم را داشته باشم؟

ممکن است از خودتان بپرسید نکته‌ی این سوال چیست؟ شما قرار است با فرد جدیدی زندگی کنید که قبلا زندگی نمی‌کردید. بسیاری از زنان فکر می‌کنند ازدواج کردن به این معنا است که هرگز دوباره تنها نمی‌شوند. این تصور اشتباه است. یک رابطه‌ی سالم به این نیاز دارد که زوجین در ابتدا یاد بگیرند چطور به تنهایی خوشحال باشند و کارهایشان را انجام دهند. بعد از آن مسئولیت کمک کردن و شاد کردن یک فرد دیگر را بپذیرند. مطمئن شوید فردی که انتخاب می‌کنید شادی زیادی به زندگی شما وارد می کند.

۲- نامزدم را همانطور که هست دوست دارم؟

marriage

مردم تغییر نمی‌کنند. ممکن است نامزدتان در اوایل آشنایی با شما به کلاس یوگا بیاید یا گیاه‌خوار شود، اما شما نمی‌توانید شخصیت او را عوض کنید. اگر نامزدتان شما را فریب دهد یا با چند دختر دیگر نیز در ارتباط باشد و شما تصور کنید بعد از ازدواج تغییر می‌کند، سخت در اشتباه هستید. بعضی به اشتباه تصور می‌کنند بعد از ازدواج می‌توانند نظر همسرشان را درباره‌ی بچه‌دار شدن یا کار کردن عوض کنند. با کسی ازدواج کنید که او را همان‌طور که هست قبول دارید، نه برای ویژگی‌هایی که ممکن است بعد از ازدواج پیدا کند.

۳- می‌خواهم نامزدم همه‌ی زندگی من شود؟

جواب این سوال باید «نه» باشد. دوستانتان را حفظ کنید و از او نیز بخواهید دوستان خود را داشته باشد. هر چند وقت یک‌بار، دوستانتان را ببینید و اگر او نیز چنین کرد، سخت‌گیری نکنید. اعضای خانواده را برای شام دعوت کنید. اجازه ندهید ازدواج باعث شود شما از دنیا و آدم‌های اطرافتان جدا شوید. همسرتان نمی‌تواند همیشه معشوق، محرم اسرار، مربی، پزشک و وسیله‌ی تفریح شما باشد. به خودتان و او فرصت استراحت بدهید.

۴- می‌تونید به خوبی ارتباط برقرار کنید؟

شما ممکن است نامزدتان را خوب بشناسید و او نیز شما را، اما شما نمی‌توانید ذهن همدیگر را بخوانید؛ پس باید یاد بگیرید چگونه احساسات و نیازهایتان را صادقانه بیان کنید. زیرا نباید از همسرتان انتظار داشته باشید بدون اینکه با او حرف بزنید ذهن شما را بخواند و نیازهایتان را برطرف کند.

۵- در شرایط سخت می‌توانم به همسرم تکیه کنم؟

marriage

گاهی زندگی سخت می‌شود. والدین یا کسانی که دوست داریم را از دست می‌دهیم، بچه‌ها یا خودتان مریض می‌شوید. شما باید با کسی ازدواج کنید که در این شرایط سخت کنار شما باشد و به شما برای عبور از مراحل سخت زندگی کمک کند.

۶- در امور مالی خانواده چه نقشی خواهم داشت؟

پول یک مسئله‌ی رومانتیک نیست و بسیاری از افراد در طی آشنایی درباره‌ی مسائل مالی صحبت نمی‌کنند و این نظر را دارند که: ما برای عشق ازدواج می‌کنیم نه پول. درست است که شما برای عشق ازدواج می‌کنید، اما یکی از مسائل مهم پیش از ازدواج، صحبت کردن درباره‌ی مسائل مالی است. آیا می‌توانید بعد از ازدواج بدون نگرانی درباره‌ی اجاره خانه و خرید مایحتاج فقط خوش‌گذرانی کنید؟ بعد از بچه‌دار شدن چه کسی مسئولیت مراقبت از آن‌ها را به عهده می‌گیرد؟ پرستار بچه استخدام می‌کنید؟ وقتی درباره‌ی مسائل مالی و پول صحبت نمی‌کنید، در واقع از صحبت کردن درباره‌ی یکی از مهم‌ترین مسائل دعوا و طلاق میان زوجین فرار می‌کنید.

۷- من می‌خواهم بچه‌دار شوم؟ او چطور؟

marriage

ممکن است تصمیم داشته باشید قبل از بچه‌دار شدن پنج سال مسافرت کنید. اگر شما نمی‌خواهید بچه‌دار شوید، به این معنا نیست که نباید نظر نامزدتان برای بچه‌دار شدن را بدانید. باید صادق باشید و اگر دوست دارید مثلا در آینده سه پسر و دو دختر داشته باشید، یا اگر قصد بچه‌دار شدن ندارید، یا اگر می‌خواهید سرپرستی بچه‌ای را قبول کنید، یا اگر برای بچه‌دار شدن نیاز به درمان پزشکی دارید، صادقانه به نامزدتان بگویید.

۸- اگر بچه‌دار شدیم، با چه اعتقاداتی بزرگ شود؟

بسیاری از زوجینی که ادیان مختلف دارند، در صورتی ازدواج موفقی دارند که پیش از ازدواج درباره‌ی اعتقادات مذهبیشان با هم گفتگو کنند. بعضی از ادیان توصیه می‌کنند زن و شوهر باید دین مشابهی داشته باشند و شما باید بدانید آیا نامزد شما تمایل به تغییر مذهب دارد یا نه. همچنین اگر می‌خواهید در آینده بچه‌دار شوید، باید قبل از ازدواج درباره‌ی این‌که فرزندانتان براساس اعتقادات کدام مذهب تربیت شوند، صحبت کنید؛ زیرا این موضوع تاثیر بسیاری بر زندگی شما خواهد داشت.

۹- درباره‌ی وضعیت سلامتی نامزدم چیزی می‌دانم؟ او درباره‌ی من می‌داند؟

اگر مشکل یا بیماری دارید که به هر دلیلی هنوز درباره‌ی آن صحبت نکرده‌اید، نامزد شما قطعا این حق را دارد که درباره‌ی آن بداند. اگر برای شما سخت است این موضوع را با نامزدتان در میان بگذارید، با پزشکتان یک قرار ملاقات بگذارید و از نامزدتان نیز بخواهید همراه شما بیاید. هنگامی که ازدواج کردید، یکی از مسئولیت‌های شما، مراقبت از یکدیگر است، و قبل از «بله» گفتن، هر دوی شما باید بدانید شریک زندگیتان به چه میزان مراقبت نیاز دارد.

منبع: MSN

کانال تلگرام تخفیفان