من همیشه آدری هپبورن را تحسین کرده‌ام. علتش تنها در زیبایی بیرونی او نیست، بلکه زیبایی درونی اوست که جذاب‌ترین بخش او را شکل می‌دهد. با گذشت مدت زیادی از مرگ او، هنوز هم آدری هپبورن در زمره‌ی تحسین‌برانگیزترین هنرپیشگان جهان است.

آدری کتلین راستون، که بیشتر با نام آدری هپبورن شناخته می‌شود، در ۴ می ۱۹۲۹ در ناحیه‌ی ایکسل در شهر بروکسل، بلژیک به دنیا آمد. او علاوه بر پیشه‌ی بازیگری، در زمینه‌ی کارهای بشردوستانه نیز فعالیت می‌کرد.

اولین بازی او در عرصه‌ی سینما به سال ۱۹۴۸ بازمی‌گردد که در همان سال به لندن رفت تا مسیر حرفه‌ای باله را دنبال کند. او به صورت پاره‌وقت به عنوان مدل فعالیت می‌کرد و همرمان به عنوان هم‌سرا در تئاترهای موسیقیایی کار می‌کرد. در جریان یکی از همین اجراها بود که توجه یکی از مدیران تولید به وی جلب شد و سپس او را به عضویت بریتیش اینترنشنال پیکچرز درآورد. هپبورن پیش از آن‌که در اولین نقش بزرگش در سال ۱۹۵۱ بازی کند، نقش‌های فرعی متعددی را پذیرفت.

آدری هپبورناو در جریان مسیر حرفه‌ای‌اش فیلم‌های فوق‌العاده‌ای چون «تعطیلات در رم»، «سابرینا»، «جنگ و صلح»، «بانوی زیبای من»، «مری پاپینز»، «پاریس در تب و تاب»، «معما» و البته فیلم محبوب «صبحانه در تیفانی» را عرضه کرده است. همین فیلم آخر بود که او را به چهره‌ای مطرح در زمینه‌ی مد تبدیل کرد. «لباس کوچک سیاه» او، که توسط ژیوانچی تولیده شده، همچنان جزو لباس‌های محبوب است. تلفیق زیبایی او با نحوه‌ی لباس پوشیدنش، در کنار رفتارش، خیلی زود او را به چهره‌ای مطرح تبدیل کرد. او یکی از ۱۴ نفری است که در هالیوود، موفق به دریافت جوایز امی، گرمی، اسکار و جایزه‌ی تونی شده است. او در طول مسیر حرفه‌ای شگفت‌انگیزش به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف انتخاب شد. همچننین به پاس قدردانی از کارهای او، رئیس جمهور آمریکا، جورج دابلیو بوش، «نشان افتخار آزادی ریاست جمهوری» را به او اهدا کرد.

آدری هپبورن دو بار ازدواج کرد. اولین ازدواج او با مل فرر (۱۹۵۴-۱۹۶۸) و دومین ازدواجش با آندریا دوتی (۱۹۶۹-۱۹۸۳) بود. سپس از سال ۱۹۸۰ تا زمان مرگش در سال ۱۹۹۳، رابرت والدرز  شریک زندگی او بود.

هپبورن به گونه‌ی نادری از سرطان، با نام سرطان آپاندیس مبتلا بود. سرطان او در سراسر روده‌هایش پخش شد که امکان عمل جراحی و برداشتن آپاندیس را غیرممکن کرد. او به وسیله‌ی جت شخصی پر از گل، که توسط ژیوانچی فرستاده شده بود، از لوس آنجلس تا ژنو پرواز کرد؛ و سپس در خانه‌ی خود در تولوکیناز (در کانتون واد در سوئیس)، در حال خواب جان سپرد. مرگ او در بیستم ژانویه‌ی ۱۹۹۳ رخ داد.

آدری هپبورن

در ادامه می‌توانید ۱۵ سخن ناب و عالی از این زن زیبا و بااستعداد بخوانید که هر دختری باید باید به خاطر بسپرد.

۱- زیبایی زن در خط و خال صورتش نیست، بلکه زیبایی واقعی در یک زن، در روح او انعکاس می‌یابد؛ که همان محبت و توجهی است که عاشقانه ابراز می‌کند و شور و عشقی است که نشان می‌دهد.

۲- چرا تغییر؟ هر کسی سبک خاص خودش را دارد. زمانی که آن را یافتید، باید به آن بچسبید.

۳- همیشه از میزان توجهی که یک مرد به شما می‌کند، می‌توانید بفهمید که چه نوع آدمی هستید.

۴- زمانی که ازدواج کنم، میخواهم خیلی در آن آمیخته شوم.

۵- بهترین چیزی که در زندگی می‌توان نگه داشت، یک‌دیگر است.

۶- موفقیت شبیه رسیدن به تولدی مهم و کشف این است که شما دقیقا همانی هستید که قبلا بودید.

۷- اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که من هنوز داستان‌های جن و پری می‌خوانم و بیشتر از هر چیزی دوستشان دارم.

۸- من درون‌گرایم… عاشق این هستم که با خودم تنها باشم، عاشق بیرون بودنم، عاشق پیاده‌روی طولانی با سگ‌هایم و نگاه کردن به درختان، گل‌ها و آسمانم.

۹- آرایش کردن تنها می‌تواند باعث شود که از بیرون زیبا دیده شوید، اما اگر از درون زشت باشید به شما کمکی نخواهد کرد. مگر آنکه لوازم آرایش را بخورید!

۱۰- مردم باید بیشتر از اشیا مورد ترمیم، تازگی، احیا، اصلاح و بازخرید قرار بگیرند؛ هیچ‌گاه کسی را دور نیندازید.

۱۱- من کسانی که مرا می‌خندانند، دوست دارم. واقعا فکر می‌کنم خندیدن چیزی است که خیلی دوستش دارم. خندیدن، درمان بسیاری از بیماری‌ها است. شاید خندیدن مهم‌ترین چیز در یک فرد است.

۱۲- من زندگی را جدی نمی‌گیرم، اما کارهایی که در زندگی انجام می‌دهم را واقعا جدی می‌گیرم.

۱۳- من خوش‌شانس یوده‌ام. فرصت‌ها معمولا جلو نمی‌آیند؛ بنابراین اگر زمانی آمدند، باید آن‌ها را بقاپید.

۱۴- میزان جاذبه‌ی جنسی فراتر از اندازه‌گیری است. من برای اثبات زنانه‌گی‌ام نیازی به اتاق خواب ندارم. من می‌توانم همین جاذبه را با چیدن سیب از درخت یا ایستادن در زیر باران منتقل کنم.

۱۵- روزتان را غنیمت بشمارید. تا حد امکان از آن لذت ببرید. از روزها و آدم‌ها به همان شکلی که می‌آیند، لذت ببرید. فکر می‌کنم گذشته به من کمک کرده تا قدردان حال باشم؛ و نمی‌خواهم ذره‌ای از آن را با نگرانی درباره‌ی آینده تباه کنم.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان