تغییرات بزرگ و حرفه‌ای نیاز به فکر دارند؛ بسیاری از ما تعهدات خانوادگی و مالی داریم که باعث می‌شوند انجام کاری را به خود تحمیل کنیم و از سوی دیگر منتظر فرصتی برای تغییر باشیم. در این شرایط فشار روحی زیادی به شما تحمیل می‌شود زیرا در دو دنیای متقاوت زندگی می‌کنید. مدام در حال برنامه‌ریزی برای آینده در اداره‌تان هستید و از سوی دیگر سعی می‌کنید در آینده تغییر ایجاد کنید. موظف هستید کار جدیدی را قبول کنید اما باید تا زمانی که آماده صحبت با مدیرتان هستید جلوی افکارتان را بگیرید. هنگامی که در این شرایط هستید احساس ریاکاری می‌کنید اما بدانید این کار لازم است.

در ادامه مطلب با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها، به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

آیا زمان تغییر شغل برای شما فرا رسیده است؟

از خودتان این سوالات را بپرسید زیرا پاسخ به آن‌ها به شما کمک می‌کند برای ادامه کار یا تغییر شغل‌تان تصمیم بگیرد:

۱- با توجه به شغل و شرایط کنونی من، در سه سال آینده، آینده‌ی محتمل، جالب و بد من چطور خواهد بود؟ هر چیزی بیش از سه سال یک حدس است و در فرآیند تصمیم‌گیری مفید نیست.

۲- چه فرصت‌های در سازمان‌مان وجود دارند که می‌خواهم آن‌ها را به دست آورم؟ دلایل پشت آن وظایف را می‌دانم؟

۳- چه فرصت‌هایی در سازمان دیگری که به من درخواست داده‌اند وجود دارد؟

۴- چه مهارت‌های فنی به دست آورده یا به دست می‌آورم که جالب هستند؟ کارفرمای من چقدر انعطاف‌پذیر است که کار یا رویکردم را با آن مهارت‌های فنی وفق دهم؟

۵- روابطم با رئیس چطور است؟ برای بهبود روابطم باید چه کاری کنم؟ این کار ممکن است؟

۶- روابطم با رئیس مهم است؟ روابطم با تیم کاری چقدر اهمیت دارد؟

۷- چه نوع رابطه‌ای با رئیس یا تیم کاری می‌خواهم؟

۸- اخیرا با چه نوع ارباب‌رجوعی ارتباط داشته‌ام؟ آیا دوست دارم با افراد متفاوت‌تری در ارتباط باشم؟

۹- امروز چه نوع ارتباطاتی داشته‌ام؟ آیا برای آینده‌ی شغلی من لازم هستند؟ آیا تمایل دارم زمان بیش‌تری را صرف کار کنم تا فرصت بهتری به دست بیاورم؟

۱۰- چقدر مهم است که برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیر باشد؟ چقدر در مدیریت زمانم انعطاف دارم؟ آیا می‌خواهم، هرچند به صورت موقت، کمی انعطاف‌پذیری‌ام را از دست بدهم تا با شرکت جدیدی آشنا شوم؟

۱۱- آیا به عنوان کارمند احساس باارزش بودن دارم؟ شرکت فعلی من برای کارهای من در انجام پروژه‌ها ارزش قائل است؟

۱۲- چقدر مهم است که در کارم بازخورد و تایید بیرونی دریافت کنم؟

۱۳- چه مدت در این شغل هستم؟ آیا به آن جایگاهی که در شروع کار می‌خواستم رسیده‌ام؟ چقدر طول می‌شد تا کاملا با کار آشنا شوم و بهترین عملکرد خود را در آن داشته باشم؟

۱۴- احساس می‌کنم در این شغل همه‌ی کارهای لازم را یاد گرفته‌ام؟

۱۵- در کارم دلم برای چه چیزی تنگ می‌شود؟

۱۶- اگر تلاش نکنم پشیمان می‌شوم؟

جواب‌ها را بنویسید زیرا به تصمیم‌گیری صحیح به شما کمک می‌کنند. نوشتن و دیدن این جواب‌ها به شما کمک می‌کند افکار خود را بهتر بشناسید. همانطور که پاسخ‌ها را می‌نویسید سوالات مهم را مشخص کنید. سوالاتی که باعث اضطراب و نگرانی شما می‌شوند را بنویسید. با وجود این جواب‌ها می‌توانید از یک مشاور برای مدیریت زمان‌تان استفاده کنید. در نهایت برای تغییر شغل یا ادامه‌ی کار فعلی تصمیم بگیرید.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان