شنای سوئدی یکی از معروف‌ترنی حرکت‌های بدنسازی و تقویت عضلات است که تقریبا برای تمامی ورزش‌ها و برای تقویت عضلات زیادی از بدن از جمله عضلات سرشانه و سینه است. اجرای صحیح این روش برای رسیدن به هدف مورد نظر و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، بسیار مهم است. در این مطلب بخش سلامت مجله تخفیفان با ا«وزش صحیح این حرکت و رفع اشکال آن در خدمت شما هستیم.

برای پیداکردن یک باشگاه ورزشی مناسب نیز می‌توانید تخفیفان‌های ورزشی و تفریحی را در وبسایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

آموزش صحیح حرکت بدنسازی شنای سوئدی

روش صحیح انجام این حرکت طبق تصویر زیر و مراحلی است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

آموزش صحیح حرکت بدنسازی شنای سوئدی

۱- بدن خود را به بالا بکشید

دستان خود را محکم بر روی زمین قرار دهید و نوک پاها را نیز برروی زمین محکم کنید تا در وضعیت تعادل قرار بگیرید. کمر را صاف کنید و عضلات شکم را به داخل منقبض کنید.

۲- بدن را به سمت پایین بکشید

گردن را به حالت عادی نگه‌داشته و کمر را نیز مستقیم و کشیده بگیرید. به آرامی به سمت پایین حرکت کنید. آرنج‌ها را خم کنید و تا چانه زمین را لمس کند. بدن شما در طول حرکت باید حالت خط راست خود را حفظ کند و آرنج‌ها به سمت عقب کشیده شوند.

۳- دوباره به سمت بالا حرکت کنید

وقتی به سمت بالا بازمیگردید، نفس خود را به بیرون بدهید. یک نکته‌ی حرفه‌ای برای انجام در حین بالا رفتن این است که دستان خود را مانند حالتی که بخواهید پیچ سفت کنید، در حین بالا رفتن بپیچانید و فشار پیچشی به آنها وارد کنید.

با بالا رفتن، یک حرکت کامل می‌شود. در هر بار تمرین، ۱۰ تا ۲۰ حرکت را بسته به توان خود و تا زمانی که می‌توانید حرکت را دقیق و صحیح انجام دهید، تکرار کنید.

اشتباهات رایج و راه حل آنها

خم کردن و انحنا دادن به پشت

آموزش صحیح حرکت بدنسازی شنای سوئدی

راه حل:  بر روی عضلات پشت پا تمرکز کنید تا از خم شدن شما جلوگیری کند. تمرکز کنید که قبل از باسن، سینه‌ی شما به زمین برسد.

نفس نکشیدن

راه حل: تمرکز روی حرکات ممکن است تمرکز شما از نفس کشیدن منظم را از بین ببرد. فراموش نکنید در مسیر رو به پایین نفس را به داخل بدهید و در بازگشت به بالا بازدم کنید.

بازکردن بازوها

آموزش صحیح حرکت بدنسازی شنای سوئدیراه حل: بازکردن بازوها و حالت T برای شانه‌ها مضر است. سعی کنید بازوها را بسته و تا زاویه ۲۰ تا ۴۰ درجه نسبت به بدن نگه‌دارید.

توجه به تعداد بیش از کیفیت

راه حل: اگر فقط تلاش کنید که تعداد حرکات شنای سوئدی را افزایش دهید، نتیجه‌ی خوبی نمی‌گیرید. بر روی کیفیت کار و صحت انجام حرکت دقت کنید. انجام اشتباه حرکت، عضلات کمتری را درگیر می‌گند و حتی ممکن است به آنها آسیب برساند.

سفت نگه‌داشتن گردن

آموزش صحیح حرکت بدنسازی شنای سوئدیراه حل: گردن را به حالت عادی نگه‌دارید تا از درد آن نیز در هنگام حرکت جلوگیری کنید. می‌توانید در هنگام انجام شنای سوئدی، به نقطه‌ای روی زمین خیره شوید و مطمئن شوید با خیره شدن، گردن حالت عادی دارد.

منبع: Greatist

کانال تلگرام تخفیفان