به عنوان یک کارمند یا مدیر باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که کنترل احساسات و جهت دادن آنها برای کسب موفقیت در کسب و کار بسیار مهم است. افرادی که احساساتشان بر آنها غلبه می‌کند و نمی‌گذارد درست تصمیم بگیرند، دیر یا زود موقعیت شغلی خود را در معرض خطر قرار می‌دهند. با مجله تخفیفان همراه باشید تا با چگونگی کنترل احساسات در محل کار آشنا شویم.

شما کاربران عزیز می‌توانید آخرین پیشنهادهای شگفت‌انگیز را در وبسایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

کنترل احساسات به معنی سرکوب کردن آنها نیست. احساسات به خودی خود می‌توانند انگیزه‌ی ما برای کار کردن یا کار نکردن باشند. پس با سرکوب کردن و بی‌توجهی به آنها نمی‌توانیم مشکل را حل کنیم. بلکه باید با جهت دادن به احساسات از آنها در مسیر پیشرفت و بهبود وضعیت کاری استفاده کنیم. سرکوب کردن احساسات در اکثر اوقات باعث از بین رفتن انگیزه‌ی شما برای کار می‌شود. دلیل علمی این قضیه هورمونی به نام دوپامین است. دوپامین زمانی که شما موفقیتی کسب کنید ترشح می‌شود و احساس خوشی را در شما بوجود می‌آورد و کمبود آن نیز باعث افسردگی می‌شود. حال اگر شما نتوانید احساسات منفی خود را کنترل کنید، ترشح این هورمون در بدن با مشکل مواجه شده و ممکن است آسیب‌های جدی به مغز شما وارد کند.

محققان در نتایجی که در کتابی با نام The Fifth Discipline Fieldbook که در سال ۱۹۹۴ به چاپ رسید عنوان کرده‌اند، به این حقیقت دست یافتند که شناخت واقعی فرد از خود، تنها راه حل مدیریت احساسات است. شما باید بتوانید زبان ضمیر احساسی خود را درک کنید و زمانی که در مورد چیزی حس خوبی ندارید آن را فهمیده و جویای علت آن شوید. به طور کلی توانایی مدیریت شخصی، راه حل اساسی کنترل و جهت دادن به احساسات است.

پیشنهاد کارآمد برای مدیران نیز این است که برای تشویق کارکنان و افزایش انگیزه‌ی آنها، پاداش‌ها را درون خود وظایف قرار دهیم. یعنی افراد با انجام وظیفه خود به خود تشویق شوند و به دنبال جوایز و پاداش‌های بیرونی نباشند. در آن صورت بعد از انجام هرکاری طلب حقوق اضافه نمی‌کنند بلکه به دنبال وظایف سخت‌تر و مسائل پیچیده‌تری می‌روند چرا که خود حل کردن آن مسائل انگیزه‌ی آنها را افزایش می‌دهد.

منبع: Fast Company

کانال تلگرام تخفیفان