در این مطلب از بخش موفقیت قصد داریم شما را با عادت‌های روزانه که اکثر افراد داری اعتماد به نفس بالا آنها را رعایت می‌کنند، آشنا کنیم. این عادت‌ها و رفتار در شما اعتماد به نفس دائمی ایجاد می‌کنند و برای بهبود رفتار و حرکت به سمت موفقیت بسیار مفید هستند. در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید.

۱- مدیتیشن

تمرین‌های ساده‌ی مدیتیشن را بیاموزید و در روز برای کسب تمرکز حواس و بهبود عملکرد مغز، آنها را انجام دهید. از اپلیکیشن‌های تلفن همراه مانند Headspace می‌توانید کمک بگیرید.

۲- مرزهای تفکر را محدود کنید.

کارآفرینی و کار کردن برای خودتان، برای اکثر افراد جذاب است چرا که می‌توانند وقت خود را خودشان برنامه‌ریزی کنند. اما نکته‌‌ی مهم این است که برخی افراد ذهن بسیار فعالی دارند و دایره‌ی علایقشان برای کار و کارآفرینی بسیار گسترده می‌شود که به روند کاری آنها ضربه می‌زند. بهتر است مرزهای تفکر را محدودتر کنید تا با تمرکز بیشتری به خلاقیت بپردازید.

۳- یادگیری را فراموش نکنید.

برنامه‌ای برای یادگیری و مطالعه‌ی روزانه داشته باشید. می‌توانید به کتاب‌های صوتی گوش دهید. در دوره‌های مجازی شرکت کنید یا از کتاب‌ها و نرم‌افزارهای خودآموز استفاده کنید.

۴- آموزش بدهید.

یاد دادن مهارت‌هایتان شما را از این مهارت‌ها راضی می‌کند و احساس مفید بودن را در شما زنده می‌کند. بعلاوه باعث تمرین بیشتر و بیشتر همین مهارت‌ها برای خودتان می‌شود.

۵- برند خود را بسازید

وبلاگ‌نویسی یکی از راه‌های ساخت برند شخصی است. شما می‌توانید با نوشتن در مورد چیزهایی که دوست دارید و یا انتشار پست‌های آموزشی، مهارت‌های خود را به اشتراک بگذارید.

۶- ورزش و تمرین کنید.

ورزش کردن علاوه بر فوایدی که بر سلامت جسم شما دارد، برای آرامش روحی و کسب تمرکز حواس و در نتیجه کسب رضایت و اعتماد به نفس بسیار مفید است.

۷- خواب مناسب.

برنامه‌ی خواب شبانه‌ی خود را طوری تنظیم کنید که خواب کافی و مناسب داشته باشید. سیستم ایمنی بدن در حالت‌های خواب عمیق تقویت می‌شود و باعث تنظیم عملکرد بدن و بویژه مغز در زمان بیداری می‌شود.

۸- کارهای خیرخواهانه و داوطلبانه انجام دهید.

این کارها نیز حس مفید بودن را در شما بیدار می‌کند و باعث کسب اعتماد به نفس بیشتر می‌شود. با این کار هم به دیگران و هم به خودتان کمک می‌کنید.

۹- اجتماعی شوید.

حضور فعال در جوامع چه حقیقی و چه مجازی را فراموش نکنید. بودن در کنار افرادی که مانند شما فکر می‌کنند به شما آرامش می‌دهد. این که ببینید افراد دیگری هم روش زندگی و حوزه‌ی فکری نزدیک به شما دارند، باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

۱۰- کنجکاو باشید.

در ادامه‌ی روند یادگیری همیشه به دنبال مهارت‌های بیشتر باشید. به دنبال کسانی باشید که در زمیینه‌ی مورد علاقه‌ی شما از شما حرفه‌ای تر و باتجربه‌تر هستند وسعتی کنید از آنها درس‌هایی بیاموزید.

منبع: Inc

کانال تلگرام تخفیفان