وقتی فکر می‌کنید که برای شام چه غذایی درست کنید اگر به یاد بیاورید کمی غذای باقی‌مانده دارید که می‌توانید گرم کنید و یک شام خوشمزه بخورید عالی می‌شود زیرا هم کار اضافه انجام نمی‌دهید و هم ظرف بیش‌تری کثیف نمی‌شود.

دانشمندان فهمیده‌اند خوردن غذای باقی‌مانده برای سلامتی، بدن، برای صرفه‌جویی و برای محیط‌زیست مفید است. بر اساس بررسی شورای شیمی امریکا (American Chemistry Council) خانواده‌های امریکایی هر ساله تقریبا ۶۴۰ دلار غذا را دور می‌ریزند و به تاثیر دور ریختن این مواد بر محیط زیست توجه نمی‌کنند.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید تا در اینباره اطلاعات بیش‌تری را توضیح دهیم همچنین برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید.

محیط زیست سالم باشد شما نیز سلامت خواهید بود.

براساس اعلام سازمان حمایت از محیط زیست غذای باقی‌مانده بیش از ۲۰ درصد زباله‌ها را تشکیل می‌دهد و هنگامی که فاسد می‌شود یکی از منابع اصلی گاز متان است. گاز متان یکی از گازهای گلخانه‌ای است که باعث گرم شدن زمین می‌شود. به علاوه تاثیرات زیست محیطی دیگری نیز از طریق رشد و حمل‌ونقل غذا ایجاد می‌شود. براساس مقاله‌ی منتشر شده از جانز هاپکینز در مجله‌ی PLOS در سال ۲۰۱۵ غذای اضافی تقریبا ۲ درصد گازهای گلخانه‌ای را تولید، ۳۵ درصد آب ، ۳۱ درصد زمین‌های کشاورزی، ۳۰ درصد کود شیمیایی را مصرف می‌کند.

تاثیر باقی‌مانده‌ی غذا بر بدن شما چیست؟

هنگامی که میوه‌ها و سبزیجات پخته را مجددا گرم می‌کنید فقط کمی ویتامین C و ویتامین B از دست می‌دهد که این ویتامین‌ها را از طریق خوردن غذای دیگری به دست می‌آورید. اما فیبر غذاهایی که سبزیجات دارند زیاد است و هنگامی که دو بار گرم می‌شوند طعم آن‌ها بهتر است.

هنگامی که آب غذا کم می‌شود ممکن است طعم آن بیش‌تر شود اگر گوشت یا آبگوشت که از قبل دارید را با سبزیجات پخته مانند سیب‌زمینی ترکیب کنید دیگر نیازی به اضافه کردن نمک نیست. بتاکاراتن، آنتی‌اکسیدانی که خطر سرطان را کاهش می‌دهد از سبزیجات پخته‌ای در مقایسه با  سبزیجات پخته مانند هویج و گوجه بیش‌تر جذب می‌شود  و افرادی که سیستم گوارش ضعیفی دارند سبزیجات پخته را بهتر هضم می‌کنند.

با غذای باقی‌مانده چه کنید؟

اگر دوست ندارید غذا را مجددا گرم کنید سعی کنید با آن غذای دیگری درست کنید. کمی مرغ دارید؟ سبزیجات یا نان؟ می‌توانید سوپ درست کنید. از باقی‌مانده‌ی پیتزا می‌توانید املت با نوعی نان مخصوص درست کنید.

با خوردن این غذاها صرفه‌جویی می‌کنید.

وقتی غذای باقی‌مانده را می‌خورید صرفه‌جویی کرده و پول پس‌انداز می‌کنید. وقتی می‌توانید سوپ، ساندویچ، سالاد و چیزهای دیگری را سرکار گرم کنید و بخورید کمی پول پس‌انداز کرده‌اید و غذای سالم‌تری نیز خورده‌اید. اگر هر روز ۸ دلار برای نهار پرداخت کنید این مبلغ در سال ۲۰۸۰ دلار است. حتی اگر هفته‌ای دو بار نهار از خانه به سرکار ببرید مبلغ زیادی صرفه‌جویی کرده‌اید. اگر هفته‌ای سه بار از بیرون غذا بخرید برابر با ۱۲۴۸ دلار در سال است و اگر هفته‌ای یک بار شام غذای باقی‌مانده از قبل را بخورید  ۲۵ دلار برای دو نفر و ۴۰ دلار برای یک خانواده صرفه‌جویی شده است.

پس با خوردن باقی‌مانده‌ی غذا، محیط زیست را نجات داده، سالم‌تر بوده و پول پس‌انداز می‌کنید.

منبع: Lifehack

کانال تلگرام تخفیفان