اکثر ما می‌دانیم که موفقیت در عصر حاضر، منوط به تداوم یادگیری و پیشرفت مهارت‌هاست. نمی‌توان با اتکا به مهارت‌ها و مدارک گذشته تا سال‌های طولانی امید به موفقیت دائم داشت. اما با وجود تعداد زیاد مهارت‌های فردی و شغلی که برای هر فردی مهیا است، یادگیری کدام‌یک برای ما ضروری‌تر است؟ به بیان دیگر در ادامه‌ی روند کاری و شخصی، برای تداوم موفقیت کدام مهارت را باید برای یادگیری در اولویت قرار دهیم؟ در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید.

شما کاربران عزیز می‌توانید آخرین تخفیفان‌ها را در وبسایت اصلی تخفیفان مشاهده کنید.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد افراد پس از مدتی کار در شغل‌های مختلف، در صورتی که در سازمانی پویا مشغول به فعالیت باشند، علاقه به یادگیری بیشتر پیدا می‌کنند و تلاش می‌کنند برای پیشبرد اهداف شرکت فعالیت جدی‌تری داشته باشند. سازمان‌ها نیز برای آموزش به کارمندان خود اکثرا این سه هدف بزرگ را دنبال می‌کنند. ابتدا به سراغ مهارت‌هایی می‌روند که برای بهبود وضعیت اقتصادی شرکت مناسب است. سپس برای پیشبرد و تکمیل مهارت‌هایی که آنها را از دیگر شرکت‌ها متمایز می‌کند، تلاش می‌کنند. و در آخر نیز به دنبال زمینه‌هایی می‌روند که در آنها با شوق و علاقه‌ی بیشتری کار می‌کنند یا به نوعی اهداف اصلی شرکت حول آنها شکل گرفته است. برای تداوم موفقیت شخصی نیز می‌توان از این الگوی سازمان‌های بزرگ الهام گرفت و این‌گونه برای انتخاب مهارت مورد نظر تصمیم‌گیری کرد:
بهبود وضعیت اقتصادی: این مسأله را مورد توجه داشته باشید که کدام مهارت شما برای بهبود وضعیت مالی مفیدتر بوده‌است و موجب موفقیت‌های مالی شخصی و سازمانی شده است؟ یا به این سوال پاسخ دهید که اگر چه نوع مهارتی داشته باشید، می‌توانید بیشتر کسب درآمد کنید؟ به طور مثال برخی افراد با ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، به دنبال بهبود وضعیت شغلی و ارتقاء جایگاه سازمانی خود هستند.

نقطه‌ی تمایز: به هرحال هر فردی، مهارت‌ها و توانایی‌هایی دارد که او را از دیگران متمایز می‌کند. به دنبال این مهارت‌ها باشید و سعی کنید مهارت‌هایی مرتبط و در جهت پیشرفت آنها پیدا کنید و آنها را یاد بگیرید. تقویت نقاط تمایز و حرفه‌ای‌تر شدن در آنها، کلید پیشرفت‌های بعدی شما در روند کاری است.

علاقه: در نهایت پس از بررسی‌های متعدد ممکن است به دو یا چند مهارت برسید که یادگیری آنها شما را در مسیر موفقیت یاری می‌کند. اینجا است که باید به دنبال علاقه باشید و ببینید برای یادگیری کدام مهارت عطش بیشتری دارید؟ تقریبا تمام افراد موفق، در این نقطه نظر مشترک دارند که کار کردن ویادگیری در زمینه‌ای که انسان به آن علاقه دارد، کلید همه‌ی موفقیت‌های شغلی و شخصی است. وقتی شما در زمینه‌ی مورد علاقه‌تان به یادگیری و کار بپردازید، با همه‌ی مشکلات به راحتی کنار می‌آیید و هر روز بیش‌تر از روز قبل برای یادگیری و پیشرفت تلاش می‌کنید.

منبع: Harward Business Review

کانال تلگرام تخفیفان