آیا آب‌وهوای زمستان پوستتان را خشک و آرایش‌تان را خراب می‌کند. نگران نباشید با ترفندهایی که در ادامه توضیح خواهیم داد آرایش‌تان در زمستان خراب نمی‌شود.

در ادامه با مجله تخفیفان همراه باشید و برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های زیبایی و آرایشی به سایت اصلی تخفیفان مراجعه کنید. همچنین برای مطالعه نکات بیش‌تر در این مورد به روش‌های ساده آرایش روز و شب و ۴ نکته آرایشی برای از بین بردن خشکی پوست مراجعه کنید.

winter-proofمبارزه با پوست خشک و خسته

در سرمای زمستان ممکن است بخش‌هایی از سطح پوست شما خشک شود و مهم نیست چقدر آرایش کنید زیرا باز هم این خشکی مشخص است. مجله‌ی روز زن ( Woman’s Day) پیشنهاد می‌کند برای رفع این مشکل هفته‌ای یک بار از لایه‌بردار ملایمی استفاده کنید و سپس درحالی که هنوز پوستتان مرطوب است یک لایه مرطوب‌کننده بزنید. برای آبرسانی به پوست هر روز به مقدار کافی آب بنوشید.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستانتمیز کردن پوست

هنگامی که هوا سرد می‌شود پوست‌تان خشن و خشک می‌شود برنامه‌ی روتین شستن صورت خود را تغییر دهید. روز زن توصیه می‌کند به جای استفاده از شوینده‌های ژلی از مواد پاک‌کننده شیری یا کرمی استفاده کنید زیرا مواد شوینده‌ آسیب کم‌تری به پوست وارد می‌کنند. این مواد شوینده را به آرامی روی پوست خشک ماساژ دهید سپس با دستمال تمیز یا پنبه پوست را تمیز و مواد را پاک کنید. اگر این کار تاثیر زیادی نداشت از دستگاه مرطوب کننده‌ی هوا استفاده کنید.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستاناستفاده از مرطوب‌کننده هنگام آرایش

اگر در هوای سرد و برفی مقدار زیادی فونداسیون استفاده کنید ممکن است لکه لکه شده و خشکی پوست را تشدید کند. Good Housekeeping توصیه می‌کند مقدار مساوی مرطوب‌کننده و فونداسیون را ترکیب کرده و برای آرایش استفاده کنید یا از مرطوب‌کننده رنگی استفاده کنید.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستاناستفاده از ضدآفتاب

اشعه‌ی مضر UV در تمام طول سال وجود دارد پس همانند روزهای گرم و آفتابی در زمستان نیز استفاده از ضدآفتاب مهم است. در تمام فصول هر روز از ضدآفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستانپیشگیری در برابر باد شدید

 Real Simple توصیه می‌کند در روزهای بادی با استفاده از مرطوب‌کننده اضافی یا شال بین صورت و باد پوششی ایجاد کنید و برای محافظت بیش‌تر از کلاه و روسری در اطراف گردن و بینی استفاده کنید.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستانکاهش قرمزی پوست

اگر در روزهای سرد و بادی زمستان پوست‌تان قرمز و متورم می‌شود با کمی مرطوب‌کننده سبز رنگ (green-tinted moisturizer) قرمزی پوست را کاهش دهید. اگر فقط بعضی بخش‌های پوست قرمز شده با کمی کانسلر در آن نقاط، قرمزی را از بین ببرید. برای قرمزی پوست از مرطوب‌کننده‌هایی استفاده کنید که دارای ۱ درصد هیدروکورتیزون باشند.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستاناستفاده از مواد ضدآب برای آرایش چشم

بادهای زمستانی، باران، تگرگ و برف ممکن است به طور ناگهانی آرایش را خراب کنند برای مبارزه با این مشکل از ریمل، خط چشم و سایه‌ی ضدآب بر روی پلک بالا استفاده کنید.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستانمبارزه با پوسته پوسته شدن پوست

برای از بین بردن خشکی و پوسته پوسته پوست  شب‌ها از ماسک آبرسان (یا کرم شب مناسب) به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست استفاه کنید. سپس از دستمال صورت برای جذب مواد ماسک و زدودن آن از روی پوست استفاده کنید و بخوابید.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستانتثبیت آرایش

آیا آرایش‌تان به کت، روسری و لباس‌تان مالیده می‌شود؟ برای اینکه این اتفاق رخ ندهد از پودرهای فشرده (مانند پنکیک) استفاده کنید زیرا این کار باعث می‌شود آرایش‌تان ثابت بماند.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستانآرایش لب‌ها

اگر در زمستان لب‌هایتان ترک خورده و پوسته پوسته می‌شود از رژلب‌های حاوی ضدآفتاب استفاده کنید. اگر لب‌هایتان مشکلی ندارد از رژلب‌های مرطوب استفاده کنید و از رژهایی که دارای رنگ مات یا ماندگاری زیاد هستند اجتناب کنید زیرا لب‌ها را خشک می‌کنند.

11 روش برای آرایش بهتر در زمستان

سرزنده کردن صورت

رژگونه را فراموش نکنید: رژگونه باعث نشاط و شادابی صورت می‌شود. بر روی استخوان گونه رژگونه بزنید تا کمی برجسته شود.

منبع: Reader’s Digest

کانال تلگرام تخفیفان