حوادث هوایی هرساله جان تعداد زیادی از انسان‌ها را در سراسر دنیا می‌گیرند. حوادثی ناشی از شرایط آب و هوایی، نقص فنی، اشتباهات انسانی و غیره. اما آیا راه حلی وجود دارد که توسط آن مسافران بتوانند از حادثه‌ی هوایی جان سالم به در ببرند؟ با این مطلب از بخش گوناگون مجله تخفیفان همراه باشید تا با اختراع جدیدی که برای حل این مشکل معرفی شده است آشنا شویم.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های مسافرتی را در وبسایت تخفیفان مشاهده کنید.

یک مهندس اوکراینی این طرح جدید را ابداع کرده است که در آن کابین هواپیما پس از وقوع حادقه قابلیت جدا شدن از بدنه را دارد و به دلیل داشتن موتورهای کمکی، این کابین به آرامی به زمین فرود می‌آید. بالشتک‌های هوایی زیر کابین نیز این امکان را ایجاد می‌کنند که در صورت فرود در آب، بتواند شناور بماند.

منتقدان این طرح بر این باورند که این کابین یکپارچگی بدنه‌ی هواپیما را از بین می‌برد و بعلاوه اگر هواپیما منفجر شود و یا مورد حمله تروریستی قرار گیرد، این راه حل مفید نخواهد بود و در نهایت این که این طرح فکری برای جان خلبان نکرده است. مورد دیگر هزینه‌بر بودن این اختراع است. یکی از منتقدان به این نکته اشاره می‌کند که سالانه میلیون‌ها پرواز در سرتاسر جهان انجام می‌شود و تنها در حدود ۵۰۰ نفر به طور میانگین سالانه جان خود را از دست می‌دهند و پرداخت هزینه‌ی اضافی برای این طرح، مقرون به صرفه نیست. اما مخترع این طرح یعنی ولادیمیر تاتارنکو [Vladimir Tatarenko] یک نظرسنجی در یک کنفرانس خبری برگزار کرد و نتایج آن این گونه بود که ۹۷ درصد افراد حاظر هستند با پرداخت هزینه‌ی بیشتر از چنین هواپیمایی استفاده کنند.

جدا شدن کابین در هنگام بروز حادثه

کابین این هواپیما در هنگام حادثه از بدنه جدا می‌شودفرود آسان به خاطر داشتن موتور اضافه و چتر نجاتکابین این هواپیما در هنگام حادثه از بدنه جدا می‌شودکابین این هواپیما در هنگام حادثه از بدنه جدا می‌شود

فرود امن بر روی آبکابین این هواپیما در هنگام حادثه از بدنه جدا می‌شود

محفظه‌ی بار مسافران در پایین پای آنها در مکانی امن قرار داردکابین این هواپیما در هنگام حادثه از بدنه جدا می‌شود

این کابین را می‌توان به راحتی به پشت بدنه‌ی هواپیما متصل کردکابین این هواپیما در هنگام حادثه از بدنه جدا می‌شود منبع: BoredPanda

کانال تلگرام تخفیفان