دراین مطلب از بخش سلامت مجله تخفیفان با ۵ راه حل آشنا می‌شویم که به کاهش وزن در هنگام خواب کمک می‌کنند. بدن شما در حالت خواب نیز کالری مصرف می‌کند و می‌توان با انجام عاداتی ساده و صحیح، این سوخت و ساز را افزایش داد و در جهت بهبود تناسب اندام از آن استفاده کرد.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های سلامتی و پزشکی را در وبسایت تخفیفان مشاهده کنید.

۱- قبل از خواب پروتئین مصرف کنید

5 روش برای کاهش وزن در هنگام خوابتحقیقات نشان می‌دهد نوشیدن یک نوشیدنی با حداکثر ۳۰ گرم پروتئین، سوخت و ساز بدن را در هنگام خواب افزایش می‌دهد و نیز برای ساخت عضلات مفید است.

۲- در تاریکی بخوابید

5 روش برای کاهش وزن در هنگام خوابسعی کنید فضای اتاق خواب را تاریک کنید و تلویزیون را نیز خاموش کنید. خوابیدن در محیط تاریک باعث ترشح هورمون ملاتونین [melatonin] می‌شود که علاوه بر ایجاد احساس خواب‌آلودگی، باعث سوزاندن کالری نیز می‌شود.

۳- فضای اتاق را گرم نکنید5 روش برای کاهش وزن در هنگام خوابسعی کنید فضای اتاق خواب را خنک نگه دارید. بدن شما در این شرایط تلاش می‌کند انرژی بیشتری مصرف کند تا بتواند خودش را گرم کند. تحقیقات نشان می‌دهد کاهش دما می‌تواند تا ۱۰۰ کالری بیشتر در طول ۲۴ ساعت خواب بسوزاند.

۴- تلفن همراه را کنار بگذارید5 روش برای کاهش وزن در هنگام خوابقبل از خواب تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیک را خاموش کنید و دور از خود نگه‌دارید. اشعه‌های این وسایل باعث کاهش ترشح ملاتونین می‌شوند. سعی کنید قبل از خواب به مدت زیاد تلویزیون هم تماشا نکنید چرا که این کار باعث افزایش تریگلیسرید در خون می‌شود که ممکن است باعث بیماری‌های مانند دیابت شود.

۵- زمان خواب منظم داشته باشید5 روش برای کاهش وزن در هنگام خواببدن شما نیاز به ۷ تا ۸ ساعت خواب منظم دارد. سعی کنید هر شب در ساعت مشخصی بخوابید و زمان بیدار شدن روزانه‌ی خود را نیز تنظیم کنید. خواب منظم باعث می‌شود که سوخت و ساز بدن شما منظم شود. در ضمن اگر خواب ناکافی داشته باشید، سلول‌های چربی در برابر انسولین مقاوم خواهند شد.

منبع: Reader’s Digest

کانال تلگرام تخفیفان