تعریف معنای واقعی از مدیریت کار آسانی نیست. کتاب‌های مختلفی در مورد آموزش مدیریت و رهبری و تعریف آن نوشته شده‌اند. مدیران موفق دنیا روش‌های مختلفی برای پیروزی داشته‌اند و تعاریف مختلفی از یک مدیر موفق دارند. در این مطلب از بخش کسب و کار مجله تخفیفان با ما همراه باشید تا با تعاریف درستی از مدیریت آشنا شویم.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های آموزشی را در وبسایت تخفیفان مشاهده کنید.

کمتر کسی ده سال پیش فکر می‌کرد که سرنوشت کمپانی نوکیا به چنین روزی بیوفتد. اما اتفاقات به گونه‌ای رقم خورد که بزرگ‌ترین کمپانی تولیدکننده‌ی تلفن همراه در جهان به نوعی به تاریخ سپرده شود. علت چیست؟ مدیران نوکیا در آن زمان تنها سخنرانی می‌کردند. حرف‌های زیبا می‌زدند اما دید مناسبی از آینده نداشتند. ابهام در اتفاقاتی که در آینده رخ می‌دهد، یکی از مهم‌ترین چالش‌های مدیریتی است. شما باید بتوانید این ابهام‌ها را درک کنید و برای کارمندانتان به خوبی آنها را توضیح دهید. بعلاوه باید استراتژی مناسبی برای اتفاقات پیش رو در بازار کارتان داشته باشید.

مدیران موفق کسانی هستند که به تیم خود امید می‌دهند. اما وظیفه‌ی آنها تنها امید دادن نیست. آنها خود سرمشق موفقیت هستند. کارمندان با نگاه کردن به رفتار و نوع کار کردن یک مدیر موفق، از او درس می‌گیرند. یک مدیر کارآمد باید بتواند برای سارمان خود هدف تعیین کند. هدفی که در آن موفقیت و رضایت تمامی کارکنان گنجانده شده است. او باید روند کاری را به نحوی تعیین کند که نیازی به نظارت مستقیم بر روی کار زیردستانش نداشته باشد. کارمندان شرکت او باید بدون نیاز به نظارت به صورت خودجوش برای موفقیت شرکت تلاش کنند.

در مواقع بحرانی یک مدیر موفق خود را نشان می‌دهد. او تصمیمات صحیح می‌گیرد. افراد مناسب را در سازمان جا به جا می‌کند، محصولات و خدمات را تغییر می‌دهد و گاهی جایگاه خودش را نیز برای بهبود عملکرد سازمان تغییر می‌دهد. افراد موفقی را می‌شناسیم که پس از دوران بحرانی در سازمان با کنار رفتن از سمت مدیریتی و جای‌گزین کردن افراد خبره‌تر از خود، سازمان را نجات داده‌اند.

منبع: Harward Business Review

کانال تلگرام تخفیفان