نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که افسردگی بزرگ‌ترین عامل عدم موفقیت افراد بالای ۱۵ سال است. بیماری روحی و مشکلات روانی می‌تواند افراد را از مسیر زندگی دور کند و مانع بزرگی برای رسیدن به موفقیت برای آنها باشد. پیشنهاد یک روند درمانی و پیش‌گیرانه‌ی جدید در سازمان‌های بهداشتی آمریکا ارائه شده است که طی آن پزشکان باید در طول آزمایشات چکاپ دوره‌ای، سلامت روانی افراد را نیز بررسی کنند. با مجله تخفیفان همراه باشید.

شما عزیزان می‌توانید آخرین تخفیفان‌های سلامتی و پزشکی را در وبسایت تخفیفان مشاهده کنید.

طبق این پیشنهاد، پزشکان باید در دوره‌های چکاپ کامل که سلامت کلی افراد را مورد بررسی قرار می‌دهند، سوال‌های روانشناسی نیز بپرسند و بسته به پاسخ افراد، در صورت نیاز برای آنها مشاوره با روانشناس را تجویز کنند. سوال‌هایی از قبیل این‌ که: “آیا در طول دو هفته‌ی گذشته احساس شکست داشتید؟” یا “آیا احساس خستگی و بی‌حوصلگی دارید؟”

پاسخ به این نوع سوالات کلی، وضعیت کلی سلامت روانی فرد را نشان می‌دهد. در صورتی که علائمی از افسردگی و ناراحتی در پاسخ‌های فرد مشاهده شود، بهتر است برای مشاوره‌های حرفه‌ای تر به روانشناس یا مشاور مراجعه کند. آمارها نشان می دهد از هر ۴ آمریکایی یک نفر به افسردگی دچار است و از هر ۱۰ زن باردار، یک نفر از آنها به افسردگی بعد از زایمان دچار می‌شوند. آماری شبیه به این در کشور ما هم می‌تواند وجود داشته باشد. فشارهای زندگی روزمره، بیکاری و بی‌هدفی جوانان می‌توانند زنگ خطرهایی برای یک جامعه‌ی افسرده باشند. بهتر است با تدوین ساز و کارهایی برای کنترل افسردگی افراد جامعه، از چنین فاجعه‌ای جلوگیری شود.

البته همیشه نیاز نیست تا سیاست‌ها به شکلی پیش برود که مشکلات افراد حل بشود. خود افراد باید نسبت به سلامت روانی خود نگران باشند و در دوره‌های زمانی منظم، علاوه بر چکاپ سلامت جسمی خود، به چکاپ روانی هم بپردازند.

منبع:Greatist

کانال تلگرام تخفیفان